Wpis z mikrobloga

Trzeba mieć tupet by "wywracać kota ogonem". Ale jak juz wiemy w USA go mają.
Toteż na US OPEN chwalą sie że jako pierwsi, 50 lat temu wprowadzili dyskryminację mężczyzn ze względu na zarobki.
Wałkowali ten temat wielokrotnie przed, w trakcie i po meczu, przy wręczaniu nagród Gauff i Sabalence.

https://wykop.pl/wpis/72558961/jako-ze-zaczal-sie-wlasnie-wielkoszlemowy-us-open-


#tenis #sport #pieniadze #dyskryminacja #praca #usopen #wta #atp
#dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #pieklokobiet #urojenialewakoidalne
4pietrowydrapaczchmur - Trzeba mieć tupet by "wywracać kota ogonem". Ale jak juz wiem...

źródło: gender-imbalance-in-favour-of-men-scales

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@4pietrowydrapaczchmur: Największa ironia jest taka, że faceci Djokovic, Nadal i Federer popierają pomysł równych płac. W 2019 r. Djokovic zasugerował nawet, że mężczyźni powinni rozważyć obniżkę wynagrodzeń, aby zapewnić kobietom równe wynagrodzenie.
https://www.tennismajors.com/atp/from-controversy-to-advocacy-novak-djokovics-stance-on-equal-pay-in-tennis-666721.html

Według mnie kobiety powinny mniej zarabiać w szlemie, bo mają mniejszy wkład w promocji turnieju, sprzedaży biletów, w zachęcaniu sponsorów. Jeśli ich marka WTA będzie na poziomie ATP to wtedy oczywiście jak najbardziej zasługują na lepszą pule nagród.
  • Odpowiedz
@4pietrowydrapaczchmur: W ubiegłym roku w amerykańskiej piłce nożnej doszło do zawarcia umowy pomiędzy męską i żeńską reprezentacją kraju. Mają się dzielić kasą zarobioną po równo. Piłkarki USA w przeszłości były mistrzyniami świata. Na ostatnich męskich mistrzostwach świata reprezentacja USA wyszła z grupy. Zarobili za to 13 baniek dolców. Po 6.5 banki podzielili się z babami. Te 6.5 bańki to była największa kasa, jaką żeńska repra zarobiła dotychczas. Do tego bez wychodzenia
  • Odpowiedz
@Madziol127: Ojjj tak.
Ci najwięksi mają poważny powód by popierać takli stan rzeczy. I tu zapodam przykład z Djokoviciem z tego samego turnieju: https://www.usopen.org/en_US/scores/stats/1316.html
Dziś o 22 naszego czasu Djoko będzie walczył w finale o puchar. Gdyby nie grali do 3 setów to mógłby w tym czasie łowić ryby (termin NBA).
Komentatorzy co szlem tłumaczą że tym największym zależy na 3 gemach właśnie dlatego bo oni nie sa robotami i im
  • Odpowiedz
@4pietrowydrapaczchmur:

A ty? Wolałbyś pracować 2 godziny dłużej za które masz płacone tyle samo co kobiety które pracują 2 godziny mniej od ciebie?

moim wpisie pierwszym komentarzu napisałam, dlaczego kobiety powinny mieć mniejszą stawke
  • Odpowiedz
Według mnie kobiety powinny mniej zarabiać w szlemie, bo mają mniejszy wkład w promocji turnieju, sprzedaży biletów, w zachęcaniu sponsorów


@Madziol127: Serio jako kobieta uważasz, że powinny zarabiać mniej? Patrząc też na to, że w innych turniejach zarabiają dużo mniej od facetów? Czy zmniejszenie puli finansowej sprawi, że WTA stanie się lepsze? No chyba niekoniecznie
  • Odpowiedz
@CudMalina Uważam, że nie płeć a wartość firmy WTA i ATP powinno decydować o puli nagród. WTA bardzo słabo sobie radzi i ostatnio nawet musili dokładać do WTA finals, a ATP zarabiało. Ogromnym problem jest polityka obecnego prezesa.

Dodam jeszcze, ze ja kibicuje WTA jak mało kto, ale widać ostatnio duży spadek z tym co było np. w 2013 roku. WTA się cofa, a nie rozwija.

Oceniam dwie firmy (WTA i ATP)
  • Odpowiedz
Serio jako kobieta uważasz, że powinny zarabiać mniej?


@CudMalina: ale ty jesteś odklejona XDDDDDDDDDDD, tak, w szlemach powinny zarabiać mniej z definicji grania BO3 a nie BO5. Co do reszty turniejów to nikt nie płaci w WTA na złość mniej tylko ta organizacja nie generuje takich przychodów jak ATP. Pojęcia o ekonomii to ty chyba nie masz, co nie? Jak ludzie są biedni to niech się wydrukuje pieniądze i im da,
  • Odpowiedz