Wpis z mikrobloga

Jak przeciętnie wygląda aktualnie praca - jeżeli chodzi o stanowisko pracy - szeregowego pracownika, ewentualnie specjalisty ale nie kierownika - w duzym potężnym #korposwiat w pięknych sięgających nieba nowoczesnych budynkach? W takich miastach jak #warszawa #krakow #wroclaw #gdansk czy #poznan ? #praca

Praca biurowa w duzym korpo na "zwylym" stanowisku to najcześciej

  • Własny pokój 2.9% (9)
  • Pokój z jednym współpracownikiem 1.6% (5)
  • Pokój z kilkoma współpracownikami 12.0% (37)
  • Openspace 70.9% (219)
  • Nie znam realów korpo/sprawdzam wyniki 12.6% (39)

Oddanych głosów: 309

  • 8
@Joxek: Pokój na 4 osoby dostałem dopiero jak zostałem menedżerem. Przez pracę zdalna/hybrydowa jak jestem w biurze raz w tygodniu to zazwyczaj jestem w nim w dwie osoby. Praktycznie nikt nie ma własnych pokojów, tylko najwyższa dyrekcja.
@Joxek ciężko mi mówić za innych, ale ja w swoim korpo byłam tylko raz odebrać kartę dostępu i pracuje zupełnie zdalnie bo mój team nie jest z polski, wiec i tak nie mogłabym z nimi siedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Joxek: my mamy swój pokój, w którym zazwyczaj jest tak z 6 osób, ale teoretycznie wchodzi kilkanaście. Większość jednak pracuje na open space z hot deskami. My potrzebujemy kilku szaf rockowych i tony sprzętu, dlatego mamy pokój na stałe.
W moim korpo (kilka tys osób) własne pokoje maja tylko senior managerowie (tacy co zarządzają od 100 osób w górę) i to też nie na własność tylko jak dyrektora nie ma to inni mogą korzystać.