Wpis z mikrobloga

Hej, jestem nowy na tagu #winodomowe i mam kilka pytań
- polecicie jakieś kompendium wiedzy? Dużo treści, mało gadania i powtarzania, może wino-wiki jakieś?
- drożdże, jeśli nie z biovinu(browinu?) to skąd? @Zawodowy_Janusz
- Drożdże naturalne (jak piszecie - "dzikusy") są tylko na winogronach fioletowych, czy na jasnych też?
- ile czasu mają owoce na ruszenie fermentacji, za nim - nie wiem - zaczną sie psuć?
- po czym poznać że operacja się nie udała, trzeba wylać do kibla i zacząć od nowa? Pleśń? Coś jeszcze?
- o co chodzi z tymi zlaniami? "drugie zlanie, kolejne zlanie"?
- gdzie dobre przepisy na wino, a gdzie złe? Widziałem tu skargi na "młode Julki które nie widzą co piszą" @europa
- czytam sobie pomału książkę "Domowy wybór win" Cieślaka. Podobno dobra na początek, ale wiedza już średnio aktualna. Co czytać w dalszej kolejności? @Zawodowy_Janusz
- po co się daje owoce do zamrażarki?
  • 1
@bajcik:

1 - nie ma takiego. Nie da się wszystkiego upchnąć w jedno miejsce. To znaczy - niektóre źródła się za takie uważają, ale nie, nie....
2 - LeMag, sklep "centrum fermentacji", konfekcjonowane drożdże Lesaffre, lepszych nie znajdziesz.
3 - dzikusy są na każdych owocach, przy czym nie każde owoce są na tyle trwałe, by próbować startować na dzikusach. Spontaniczna fermentacja np: malin, truskawek to proszenie się o kłopoty.
4 -