Wpis z mikrobloga

Wyobraźcie sobie mały dom na obrzeżach miasta, dwójkę dzieci i wakacje raz do roku? Brzmi w miarę normalnie? A no nie, to jest życie premium, możliwe tylko dla milionerów. A będzie tylko gorzej.

Jeśli startujecie od 0, bez odziedziczonego spadku czy zabezpieczenia od rodziny w postaci jakiegoś dochodu pasywnego, to nawet zarabiając bardzo dobre pieniądze, nie dorobicie się takich widoków prędko, albo wcale, bo zanim do czegokolwiek dojdziesz, będziesz już za stary na niańczenie dzieci, a twoja żona nie zajdzie nawet w ciążę xD Pomijam fakt, że max co będziesz mieć to 50m2 w chowie klatkowym za 700 tysięcy złotych na kredyt.

To uczucie, kiedy X lat temu wygrywając w milionerach mógłbyś ustawić się na całe życie, a dziś kupiłbyś mieszkanie w stanie deweloperskim dla 3 osobowej rodziny, zrobiłbyś remont, pojechałbyś na wakacje, kupiłbyś samochód i hajs w rok by się rozpłynął xD

Praca w Polsce ma charakter niewolniczy. Pracujesz, żeby nie zdechnąć. Jedyne na co możesz sobie pozwolić, to konsumpcja. Pieniądz musi być w obrocie. Posiadać nie będziesz, ale możesz czerpać przyjemność z korzystania z usług. Zapomnij o szczęściu niematerialnym, bo to nalezy się elitom na szczycie piramidy. Dla Ciebie tylko szczęście, które możesz odczuwać po kupieniu żarcia za 50 zł z foodtrucka lub wypiciu kawy ze Starbucksa.

Chwile, które będziesz wspominać do końca życia, to trochę za drogi wydatek dla ciebie, Panie kolego. Ciesz się, że w ogóle miałeś je w dzieciństwie, bo twoje dzieci już będą tak wegetować w systemie od wczesnych lat.

#nostalgia #bieda #polakicebulaki #inflacja #nieruchomosci #gospodarka #pracbaza #praca #gownowpis
  • 71
Jedyna opcja nie mieć dzieci, walić ten system, carpie diem. Odłożę trochę kasy przez parę lat i spadam do jakiś Filipin/Tajlandii żyjąc minimalnie. Nie cierpię Polski gdzie nie dość że zarobki są #!$%@? to jeszcze trzeba grzać w domu 10 miesięcy i nawet ładnej pogody nie ma xd.
@stuwykopek: ja akurat z ogłoszenia na plocie ale na olx też obserwowałem i pojawiły się dwie tańsze w tym okresie. Też raz PKP na swojej stronie sprzedało działkę po 28 netto i to z budynkiem przy nie czynnych torach
@murmurlrl: oczywiście masz bardzo dużo racji. To jest portal ze śmiesznymi obrazkami, odpowiadam na idiotyczny komentarz faktami dotyczącymi polityki amerykańskiej. Oczywiście ani lewica nie jest wiecznie dobra ani prawica nie jest wiecznie zła. I trzeba szukać porozumienia. NIEMNIEJ za totalne zniszczenie klasy średniej w USA odpowiada parta republikańska. W złotych czasach USA, gdzie za prace w fabryce stawiano domek to podatki były znacznie większe niż teraz. Nawet w latach 50 do
@stuwykopek: no to chyba zależy od konkretnej działki. Zawsze trzeba dokładnie sprawdzić zarówno księgi wieczyste działki jak i mpzp czy możliwość uzyskania warunków zabudowy / podłączenia mediów itp. Na mojej było kilka problemów, które wymagały załatwiania w sądzie więc się ciągnęło rok ale wszystko się udało załatwić przed zakupem.
@stuwykopek: nie. Podpisałem umowę przedwstepną w której on zobowiązał się do wyprostowania bałaganu a potem mu przez rok pomagałem to wyprostować. Skorzystał na tym bo przy okazji problem zniknął z pozostałych działek które później sprzedał drożej. Nikt normalny nie kupi działki że służebnością na ubezwłasnowolnioną osobę plus hipoteką sprzed wojny bez wyprostowania tego przed kupnem bo inaczej to wszystko przejdzie na twoją działkę po podziale i będzie dużo trudniej się tego
@Kopyto96: ale trochę pogooglaj zanim zaczniesz wymyślać takie historie - ten hipotetyczny Seba co marzy o domu na obrzeżasz i wakacjach z brajankiem spokojnie kupi segment w Książenicach czy Ożarowie za 500 k. No chyba, że uważasz, że Mantznen nam w Warszawie tak świat zorganizuje i przestrzeń zagnie, że dla każdego z 3 milionów mieszkańców aglomeracji Warszawskiej starczy miejsca na willę w sercu Podkowy Leśnej albo Konstancina. Mamy w Warszawie kawę