Wpis z mikrobloga

@DarthKenobi: jeśli interesują Cię koszty to sobie je przekalkuluj. Masz booking, masz wyszukiwarki połączeń, w Internecie są podane ceny atrakcji i posiłków. Każdy ma inne preferencje, każdy ma inny styl zwiedzania, każdy ma nieco inne szczęście, no i poszczególne kraje mogą się istotnie różnić pod względem cen, prawa (biwakowanie) i bezpieczeństwa (autostop). Znaczenie ma też pora roku. Czyjeś indywidualne doświadczenia niewiele Ci powiedzą.

W Azji ceny noclegu czy transportu zbiorowego
  • Odpowiedz
@DarthKenobi: obserwuje tag podróże ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może, ale raz, że taki tryb podróży wcale nie jest szczególnie popularny, dwa, że zadajesz pytania o małym poziomie konkretności. Jak ktoś mnie pyta nawet jakie są koszty wycieczki do Tajlandii, albo ile pieniędzy zabrać, to prędzej mam ochotę mu zaje*bać niż odpowiedzieć. Bo to po prostu głupie pytanie jeśli nie podaje się szczegółów.
  • Odpowiedz
@DarthKenobi: na 315 dni rowerem Ameryka Północna wydałem około 3000£ na miejscu, spanie w namiocie i gotowanie spagetti na kuchence głównie,
Do Azji bym wydał pewnie około 2300-2500£ na ten sam okres Czasu, tylko tam by doszło więcej wiz, a wtedy trzebaby koczować w miastach przy ambasadach, więc i gorzej żeby namiot rozbijać,
  • Odpowiedz
@DarthKenobi: w USA byłem 6 miesięcy, Meksyk 4, i kilka tygodni w Kanadzie,
Wizę wtedy jeszcze trzeba było mieć. I dawali na pół roku co roku mogłeś tam przebywać turystycznie,
Jeżdżę na tirach w UK
Mam polski paszport tylko
  • Odpowiedz