Wpis z mikrobloga

@fffffffff: wakacje się dopiero skończyły, ofert w tym okresie jest zdecydowanie mniej.
Dodatkowo po Europie, a szczególnie po Niemczech kroczy recesja, więc sytuacja na rynku pracy może być nieco gorsza niż przez ostatnie lata. U mnie do października wszystkie rekrutacje są wstrzymane.
  • Odpowiedz
mam 2 lata doświadczenia w React I Node. Wysłałem ostatnio ze 20 cv i zaledwie mam 1 odpowiedz. Dodam że nawet nie znalazłem więcej pasujących ofert. Jest aż tak źle?


@fffffffff: jakie masz oczekiwania finansowe? Ogólnie teraz jest mało ofert dla juniorów, a wśród midów masz dużą konkurencję programistów, którzy mają 3-6 lat doświadczenia.
  • Odpowiedz
@scarecrov: no żeby lead dev szukał roboty w taki sposób, to pierwszy raz słyszę. Normalnie się JJIT odpalało, wysyłało 5 CV na najbardziej pasujące oferty i elo, za dwa tygodnie umowa podpisana.
Ale niektórzy nadal będą wypierać, że nie ma żadnego spowolnienia w branży.
  • Odpowiedz
coś koło 10 - 12k


@fffffffff: No to się nie dziw, że nie możesz znaleźć roboty z raptem 2letnim doświadczeniem. Imo 8-10k to tak max. To, że na wykopie wszyscy zarabiają 50k to nie znaczy, że to prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fffffffff: frontend ma teraz przesraną sytuację. Jak od kogoś słyszałem że będzie sie przekwalifikowywał na programistę to prawie każdy leciał w frontend. Efekt taki że rynek w cholerę zapchany. W robocie ziomek narzekał że ma kiepski odzew na CV a i sam widzę że do firmy wróciło kilku gości - musiało ich przycisnąć skoro zdecydowali się wrócić.
  • Odpowiedz