Wpis z mikrobloga

Istanieje jakis szampon ktory cokolwiek daje przeciwko wypadaniu włosów?
Czy nie ma roznicy między szamponem za 10 i za 50zl?

Poki co mam na oku ten, tylko zastanawiam sie czemu pisze zeby uzywac go tylko 2-3 razy w tygodniu

Dotychczas uzywalem Mawawo do wlosow wypadających
za 50zł, ktory pare miesiecy temu poleciła mi wykopowiczka i przez ten okres włosy wypadaly mi jeszcze bardziej. Pytanie czy to wina szamponu czy zbieglo sie to z inną przyczyną

#wlosy #lysienie #wlosyboners #zakola
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@essos jeśli to łysienie androgenowe to nie, szampony nie pomogą. Jedynie brzytwa/Turcja/Epitalon (poczytaj sobie o tym peptydzie, wydaje się interesujący)
  • Odpowiedz
  • 0
@Szyszkalogin: @1masa @kajak98 @KedzioRRz Ale i tak chce kupic jakis inny szampon. Mam barac jakis headen shoulders za 10zł,czy moze jednak jakies lepsze skladniki mogą troche wspomóc włosy zeby sie lepiej trzymały?

Jak cos to szampon z mojego linka ma chociazby palme sabałową, ktora niby cos tam daje przeciw androgenówce
  • Odpowiedz
@essos: co ci szampon ma niby dac, daj sobie siana i inwestuj w przeszczepy, czy tam blokery jak ci przeszkadza, na litosc boska nie rob z siebie pajaca. ja uzywam jajecznego dwa litry z auchan za 3zl i mam piekne geste wlosy w wieku chrystusowym. natura.
  • Odpowiedz
W badaniach klinicznych szampony z Ketokonazol 1-2% (Nizoral, Zoxin-Med, etc) lub Pirokton Olaminy 1% (Vichy Dercos K) mogą dać NIEWIELKĄ (lub żadną) poprawę w kontekście łysienia androgenowego.

niewielką tzn. 10% tego, co dają finasteryd lub minoxidil

Ketokonazol i Pirokton działają przeciwzapalnie, co może np. zmniejszyć wypadanie pod warunkiem, że masz stan zapalny skóry głowy i dlatego włosy wypadają. Inna teoria (niepotwierdzona), to zmywanie DHT które jest w sebum, więc niby minimalnie pomaga na miniaturyzację.

Cała
  • Odpowiedz
  • 0
@feegloo: Co do "BTW", to teraz znowu pytam bo chcialem wymienic moj aktualny szampon. Po innych moje włosy wydają sie bardziej puszyste, a ten troche nie wiem, jaby je wiazal. No i na drugi dzien nieraz wygladają jakby byly tluste. Gdy ich nie susze to juz w ogle porażka. No i w sumie dalej nie wiem czy kupic jakies headen shoulders czy jest sens brac cos np. za 40zl
  • Odpowiedz