Wpis z mikrobloga

Cześć. giniemy.
Rozwalają mnie niektóre komentarze łykopków że w wieku <30lat czy tam ilu już powinieneś być zakorkowany po same jaja i kupić mieszkanie.
W ogóle to twoja wina, że chcesz zmieniać pracę/miejsce zamieszkania/kraj. Masz odpalić program EN PE CE i kupić kurnik fiducjarny i się rozmnażać ku uciesze władzy. Inb4 mieszkanie można sprzedać, może i można, ale najpierw musisz w tym kraju żyć jak robak aby odłożyć pieniądze. Co ci po tym kwadracie jak życia nie uświadczysz.

Nie wiem jak wy, ale ostatni rok studiów (drugich zresztą xd) i spadam na zachód. Tym krajem rządzi geriatria, za mojego życia wątpie aby cokolwiek się zmieniło. Może za 20 lat wrócę do tego kraju i wykupię jakąś ruinę w powiatowym o ile będzie mnie stać.

Co to za różnica czy mam pracować w Bolandii za gówno żetony i nie stać mnie na mieszkanie, czy w Reichu (też mnie nie będzie stać na mieszkanie, ale odłożę więcej i pokorzystam z zycia)

Ostatni gasi światło w tym kraju, jeżeli ktoś chce marnować tu życie jego sprawa. Rodzinę i znajomych mogę odwiedzać. Może będę obywatelem drugiej kategorii za granicą, ale tutaj czuje się tak samo.

#nieruchomosci #bekazpisu #gospodarka
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lmaoxdd13: od 18 lat mieszkam w Niemczech, mam niemieckie obywatelstwo, pracuję w zawodzie okołomedycznym i wiem, że bez poziomu B2 potwierdzonego międzynarodowym certyfikatem (np.Goethe) nie znajdziesz zatrudnienia w służbie zdrowia. Nie daj sobie wmówić bajeczek że z A2 czy nawet B1 masz jakieś szanse bo to bzdura.
  • Odpowiedz
@Nie_bo_ty: Dokładnie. Nie licząc naprawdę pojedynczych przypadków to niestety ale bogactwo to wpadkowa pracy wielopokoleniowej. Znam z autopsji. Moi roddzice - od zera startowali - własny biznes, zakredytowani po same jaja, mieszkanie dwupientrowe 140m, jak jaja z frankiem były to zaczeli szurać po dnie, i tak szurają do dzisiaj, auto mają takie że wstyd się pokazać i swoje im pożyczam. Dziadkowie już mieszkanie własnościowe mają i zapisane na mnie w
  • Odpowiedz
@Nie_bo_ty kiedys czytalem jakis artykul ze co trzecie-czwarte pokolenie caly majatek jest roztrwoniony do zera w wiekszosci przypadkow :) Oczywiscie nie dotyczy to jakis rodow powaznych tylko szarakow. Ale zobacz na ksiecia co wyszedl za rozwodke tez sie tam z kasy zaczynal splukiwac:)
  • Odpowiedz