Wpis z mikrobloga

Lol, właśnie zobaczyłem swój bilet, do Polski będę jechać jednym busem, ale powrót jedzie ciekawy, bo przez Pragę będę jechać i będzie przystanek, nie wiem czemu, po co i jak? Ale nigdy nie byłem w Prace, mam jeszcze 1h i 30min na przesiadkę może kupię sobie prawdziwe Czeskie piwo, tylko aby Euro akceptowali...

W ogóle, wiele firm na Ty do Ciebie mówią, to jest dziwne, nie znam tej firmy a już na Ty jesteśmy.

Dobrze, że uczyłem się Czeskiego.

Dlaczego jadę Flix? To akurat naprawdę ciekawa historia, poszedłem do Penny, zepsuł się automat do oddawania butelek, więc zgłosiłem i czekałem aż ktoś przyjdzie naprawić, w tym momencie bawiłem się touchscreenem i zuważyłem, że mają tanie przejazdy Flixbusem, wpisałem Regensburg do Wrocław i oczy mi zaświeciły, tylko 38 Euro! No więc kupiłem też bilet powrotny przy kasie dostałem bilety, nawet z moją ulubioną kasjerką zażartowaliśmy, że sprzedają już wszystko, nawet bilety do autobusów xD
Pewnie nigdy nikt nie kupił od niej biletu do autobusu xDDD
Ten automat po prostu drukuje QR i potem trzeba zapłacić przy kasie i dostaje się bilet, w automacie też można podać swój email, i bilet po zapłacie też ląduje w twojej skrzynce, wydrukowałem sobie, bo wiem jak ten termo papier szybko się psuje.

Mam teraz dosłownie 5 kopie biletów, 2 od kasy co dostałem w sklepie, 1 główny QR który podobno działa jak dwa bilety, i 2 QR do powrotu które wydrukowałem.
Przezorny zawsze bezpieczny :3

#polska #niemcy #czechy
aptitude - Lol, właśnie zobaczyłem swój bilet, do Polski będę jechać jednym busem, al...

źródło: czechy

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@aptitude przez Pragę pewnie żeby zgarnąć ludzi? Na sylwestra jechaliśmy do Pragi to prócz naszej trójki i kierowcy były 2 osoby. Spowrotem wracaliśmy piętrowym zapełnionym do ostatniego miejsca.

Ps: smacznego piwka ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Redbulltabak: no jak dziś będę w polsce, to hotel zadzwonił do mnie i zapytałem, czy mogę zapłacić w euro, ale powiedzieli, że tylko w złotówkach. Więc jeżeli w czechach akceptują Euro to czemu nie w polsce?
  • Odpowiedz
  • 0
@Redbulltabak: wrocław też dużym miastem jest, a tylko złotówki akceptują.
Tak mi miła pani przez telefon powiedziała.

Ale jak w pradze naprawdę można płacić w Euro to spoko, sam zweryfikuje czy to prawda i napisze wam.
  • Odpowiedz
@aptitude: zainstaluj sobie aplikacje FlixBus to nie będziesz się musiał martwić o papier, przy wejściu pokazujesz kod qr na telefonie kierowcy a on go skanuje
  • Odpowiedz
  • 0
zainstaluj sobie aplikacje FlixBus to nie będziesz się musiał martwić o papier, przy wejściu pokazujesz kod qr na telefonie kierowcy a on go skanuje


@joekey: No sobie już wszystko wydrukowałem, więc nie potrzebuje Appki, która pewnie szpieguje. Nawet kilka razy w kolorze wydrukowałem :P

W sobotę podam wam zdjęcie, jak wrócę do Niemiec.

Co ciekawe, "skończył" mi się czarny atrament, a nadal ładnie drukuje. To najtańsza drukarka z skanerem, ale jak
  • Odpowiedz
@aptitude: chłopie. Ty chcesz na dworcu we Wrocławiu z kartką czekać, żeby ktoś cię ogarnął bo kantoru nie możesz znaleźć a w Pradze pojdziesz sam do knajpy mając półtorej godziny xD?
  • Odpowiedz
  • 0
Ty chcesz na dworcu we Wrocławiu z kartką czekać


@FELIX90: Chce dodać, że będę w Wrocławiu dziś o 21:45, nie wiem czy kantory o tej godzinie są otwarte i gdzie są w ogóle? Będę pierwszy raz w Wrocławiu.
  • Odpowiedz
@aptitude: ale masz internet przecież, nie? Kurde piszesz jakbyś był dzieckiem a twój staż na wykopie to wyklucza. Mając internet masz właściwie wszystko. Jedziesz do dużego miasta w Europie Zachodniej a zachowujesz się jakby to była jakaś Kambodża (w której notabene mając telefon z internetem nie miałem z niczym żadnych problemów bo wszystko jest a ludzie mówią po angielsku)
  • Odpowiedz
  • 0
@FELIX90: No ja od dekady nie byłem w Polsce, a w Wrocławiu nigdy nie byłem, owszem jestem przygotowany, mam nawigację offline, ale nie mam polskiej kasy, a karta chwilowo mi nie działa. Mam tylko gotówkę w Euro, a nawet hotel nie przyjmuje Euro tylko PLN.

Więc pewnie też byś tak pisał na moim miejscu.
  • Odpowiedz
od dekady nie byłem w Polsce, a w Wrocławiu nigdy nie byłem

@aptitude: bez znaczenia

mam nawigację offline

@aptitude: a nie masz internetu w telefonie?

nawet hotel nie przyjmuje Euro tylko PLN.

@aptitude: nic dziwnego

Więc pewnie też byś tak pisał na moim miejscu.

@aptitude: nie xD
sprawiasz wrażenie wybitnie nieporadnego. #!$%@? banalne rzeczy do niemożliwych rozmiarów. Nie lecisz do Afganistanu.

EDIT: wykop cenzuruje słowo "rozdmuchiwać" xD

nie
  • Odpowiedz