Wpis z mikrobloga

Kto będzie miał rację? @haha123 wieszczacy lata stagflacji w Polsce? Czy może ja twierdząc, że będzie po stępująca dezinflacja, być może płytka recesja i odbicie PKB.

Perspektywa: 2 lata od mianowania rządu po wyborach.

PS. @haha123 bez spiny, potraktuj to z przymrużeniem oka :)

#gielda #nieruchomosci
markier - Kto będzie miał rację? @haha123 wieszczacy lata stagflacji w Polsce? Czy mo...

źródło: SmartSelect_20230905_211106_Firefox

Pobierz

Co ma większe prawdopodobieństwo w ciągu 2 następnych lat po wyborach?

  • Stagflacja w Polsce. 63.3% (124)
  • Szybka dezifnacja, płytka recesja i odbicie PKB. 36.7% (72)

Oddanych głosów: 196

  • 10
@markier: spoko, żadnej spiny nie ma ;D Ja po prostu najbliższe kilka lat widzę w czarnych barwach. Ty widzisz w znacznie bardziej kolorowych. Jak będzie? To się niebawem okaże.

Odnośnie mapki; fajnie, że inflacja producencka spadła o te kilka procent... szkoda tylko, że wcześniej skumulowany wzrost cen to niekiedy więcej niż 100%.
@haha123 - przygłupi troll, który od kilku lat straszy tu krachem i inwestuje w kurtki skórzane, bo lepszej okazji nie znalazł

@markier - poważny inwestor, ktory nawert na bananie, gdzie niby nie da się zarobić, wyciska ładna stopę zwrotu

wybierz mądrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odnośnie mapki; fajnie, że inflacja producencka spadła o te kilka procent... szkoda tylko, że wcześniej skumulowany wzrost cen to niekiedy więcej niż 100%.


@haha123: podpowiem, że inflacja producencka spada nawet mocniej u sporych partnerów handlowych naszego kraju co nie będzie bez skutku dla tempa wzrostu PKB (które będzie ujemne przez jakiś czas) a co za tym idzie dla tempa dezinflacji.
@haha123 za dużo wysrywow tu kolportujesz, ale jak nie kasujesz wpisów, to rok-dwa temu straszyles tu załamaniem SP500 i podawałes jakiś absurdalnie niskie poziomy na których będziesz kupował i tam się dochodziłes z ludźmi z #gielda
XD XDDD krotkie odbicie robiac zadluzenie kraju z 80% do 48% XDDDDDDDDDD ku@wa cyrk. XDDD


@controll: próbowałem to zrozumieć ale nie ogarnąłem. Podpowiesz takiemu gluptasowi jak ja o co chodzi?
@markier: powrot inflacji do celu jest trudny z takich poziomow bez jakies mocniejszej recesji
wynika to z efektow opoznienia i dlatego inflacja przychodzi w falach
wysoka inflacja => ujemnyt realny wzrost dochodow => wzrost zarobkow => inflacja odpuszcza, ale wzrost zarobkow nie zwalnia od razu => wzrost realnych dochodow => co prowadzi do kolejnej fali inflacji

Kolejne fale moga byc nizsze, moga byc wyzsze, moga byc krotsze lub dluzsze, zalezy od