Wpis z mikrobloga

@Poludnik20: Najpierw ci zabiorą, a później twoje dzieci będą musiały na nich pracować, oni za to będą chełpić się tym, że są ważni dla gospodarki i PKB, więc powinni decydować o tym na jakich warunkach i za jakie stawki będą zatrudniać oszukanych, będą też mogli liczyć na różnego typu przywileje związane z ich działalnością.
  • Odpowiedz
@Poludnik20: Tylko to są nierówności dochodowe. Jeżeli chodzi o nierówność majątku to nie jest tak źle. W Polsce nie mamy praktycznie czegoś takiego jak "old money" (jeszcze). Cieżko kogoś kto zarabia 5k więcej ale nie ma mieszkania, domu czy innych wartościowych aktywów nazwać bogaczem.
mackbig - @Poludnik20: Tylko to są nierówności dochodowe. Jeżeli chodzi o nierówność ...

źródło: n

Pobierz
  • Odpowiedz
@Poludnik20: Im większy udział państwa w gospodarce, im większa oligarchia w danym kraju tym to rozwarstwienie będzie coraz większe (np Rosja). Wszyscy, którzy mają plecy gdzie trzeba oraz Ci kumaci / przedsiębiorczy będą się bogacić. A zwykły szary obywatel nie będzie sobie dawał rady w takim systemie, ponieważ jego zarobki nie są współmiernie z pracą którą wykonuje

Mam nadzieje, że wy nie chcecie zwalić winy na kapitalizm xD
  • Odpowiedz
W Polsce nie mamy praktycznie czegoś takiego jak "old money"


@mackbig: tutaj akurat chwała PRL, że zaorał grupę nierobów żyjącą z tego co ich przodkowie nakradli
  • Odpowiedz
tutaj akurat chwała PRL, że zaorał grupę nierobów żyjącą z tego co ich przodkowie nakradli


@surival: xD

A wiesz, że można zarobić duże pieniądze, nie kraść i przekazać je dalszym pokoleniom, by miały łatwiej w życiu?
  • Odpowiedz
Niestety ale w Europie większość milionerów swój majątek dostaje w spadku a nie poprzez swoją ciężką pracę. Więc jak się źle urodziliście to mam dla was złą wiadomość, czeka was w najlepszym przypadku przeciętne życie
  • Odpowiedz
@Poludnik20 a dzisiaj rano Wipler w RMF mówił, że konfa chce zróżnicować wysokość płacy minimalnej w zależności od regionu Polski. Najwięcej oczywiście w Warszawie.
<zaciśnięte pięści>
  • Odpowiedz
@O_ty_Pierunie: To czemu Francja ze swoim udziałem w gospodarce ma mniejszą nierówność majątku, niż UK, NL, DE?. Czemu w wschodniej Europie największe nierówności są tam, gdzie jest słabe państwo - Rosja, Ukraina?
  • Odpowiedz