Wpis z mikrobloga

#pkp #intercity drodzy konduktorzy, mam pytanko. przed chwilą podjechał mój pociąg solidnie spóźniony na peron. zajechał w sumie na sam początek długiego peronu (wydaje mi się, że nigdy nie widziałem żeby tak daleko stanął) i wszyscy musieli przejść kawałek drogi do swoich wagonów. w moim przypadku 8 był na początku. idę, spieszę się do tego wagonu i minąłem się z konduktorem, który wyszedł z 7 wagonu i mnie obczaił wzrokiem. gdy byłem 5m od drzwi, które zaczęły się zamykać, to on już użył gwizdka, który jest sygnałem, że gotowy do odjazdu? o #!$%@? tu chodzi, bo się zestresowałem, że jeszcze spóźniony pociąg mi odjedzie przed nosem. całość od zatrzymania do odjazdu trwało pewnie 30-60s. #pytanie #pytaniedoeksperta #konduktor
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
z połowy peronu miałem do przejścia jeszcze z 180m wg Google Maps, a z ciężką walizką nie widziałem potrzeby biec, skoro i tak zasuwałem szybkim krokiem do tego wagonu. rozumiałbym może, gdybym się ślimaczył lub wbiegł spóźniony na peron. ehh. () #zalesie
  • Odpowiedz
@pieczarkowy: bo pewnie ma spoznienie i chce nadrobic? masz zawsze komunikat przed przyjazdem pociagu wagon o numrze X znajujde sie na poczatku/sroda/konca skladu i trzeba sie ustawic mniej wiecej, a nie ty stoisz na koncu i musisz przejsc na poczatek xD, pewnie uznal ze wysiadles z pociagu ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 1
@u8t3io3p: stary jakbym stał na końcu to bym tego wpisu nie dodawał, chociaż czasem i zdarzały się sytuacje, że wagon 8 miał być na końcu wg tego co było słychać przez głośniki, a był na początku i trzeba było się spieszyć. i też nie było takich sytuacji.

i nie mógł uznać, że wysiadłem z pociągu, skoro #!$%@?łem i widział mnie zarówno gwizdając, jak i w momencie gdy wysiadł z wagonu i
  • Odpowiedz
@pieczarkowy użycie gwizdka nie oznacza jeszcze, że dany pociąg ma odjechać, a druga sprawa megafoniści/syntezatory zapowiadają, gdzie znajduje się jaki wagon, a trzecia sprawa, no nawet jak dziwnym trafem jesteś po drugim końcu peronu i nie ma tłumów oczekujących to lepiej wejść do pierwszego lepszego wagonu i przejść w środku, bo takie dobieganie set metrów do wagonu opóźnia skład
  • Odpowiedz