Wpis z mikrobloga

Czy dotarł ktoś z Was do jakiegoś oficjalnego komunikatu od #netia odnośnie #awaria #internet? Ja rozumiem, że awarie się zdarzają, ale żebym musiał szukać jakiejkolwiek informacji na wypokach, forach etc., to w 2023 roku jednak dość szokujące.

Na chwilę obecną w #krakow niby dostęp do Internetu jest, ale nie da się połączyć z usługami #google (można obejść przechodząc przez dowolny #vpn).
meetom - Czy dotarł ktoś z Was do jakiegoś oficjalnego komunikatu od #netia odnośnie ...

źródło: tumblr_pdth6yqT7F1wyjoceo1_1280

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • 2
@ZyfiDynock: nope, z DNSami nie ma problemów (próbowałem zmieniać). Ładnie rozwiązuje nazwy, ale same połączenia są odrzucane. Nie działa google (wyszukiwarka), youtube, gmail etc. Nawet ping nie przechodzi.
Na kompie czy telefonie to pół biedy. Ale w takim TV czy w urządzeniu Google home to już tak łatwo się nie przełączę na VPN. Muszę obczaić czy jakoś przez router (#mikrotik) się w miarę łatwo da w razie czego.

Poniżej przykładowy
meetom - @ZyfiDynock: nope, z DNSami nie ma problemów (próbowałem zmieniać). Ładnie r...

źródło: aFoEryrnO3ql6kHTZ2bzAOvIBJ6Phf1XWf7ZS5ggko9ay8FgGMWZ5bRg233La0yP

Pobierz
  • Odpowiedz
@meetom: jeżeli są problemy tylko z niektórymi witrynami, to może przyczyną są rozliczenia między operatorami na serwerach brzegowych. Swego czasu był to chroniczny problem w Orange. YT nie działał, a przez vpn lub proxy juz tak. Może tu jest podobnie.
  • Odpowiedz