Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Skąd ludzie mają tyle hajsu w Polsce?! Mam 30 lat, stabina praca, mieszkam w wynajmowanym, żyje skromnie a mój dorobek życia to Opel Insignia z 2015 roku po długim oszczędzaniu... a co widzę na około wśród ludzi ok. 18-40?

- Przepełnione galerie handlowe/supermarkety i ludzi którzy kupują masę ciuchów, alkoholi, tonę żywności i pełne koszyki
- Każdy w markowych ciuchach Gucci, CK, Boss i te inne
- Przepełnione fast foody!!! przecież jedzenie tam jest cholernie drogie a nie ma dnia żeby nie było tłumów
- Auta sportowe albo SUV-y i widać że to wcale nie są stare auta (tylko emeryci jeżdżą jeszcze starymi małymi autami)
- Premiera nowego iPhone? Kilka sekund po północy i wszystko wyprzedane
- Moda na jedzenie na mieście co widać na żywo + relacje na instagramie (np. sushi co weekend)

#polska #zarobki #inflacja #przemyslenia #wydatki #oszczedzanie #przegryw #zalesie #gorzkiezale #gospodarka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Skąd ludzie mają tyle hajsu w Polsce?! Mam 30...

źródło: comment_4FCnXF7I2WIAirtFVn9wIzSMUHCCF56W

Pobierz
  • 15
@mirko_anonim: Jak chodziłem do tech bazy to niektórzy rodzice fundowali prawo jazdy swoim pociechom i samochody.

A tak poza tym jak mój kuzyn wyszedł za mąż, to od jego rodziców dostał mieszkanie w centrum miasta woj. a od strony rodziców jego żony, dostali wypasiony samochód na nowej drodze życia.

To tylko przykłady, chyba kapujesz. Ja osobiście nigdy nic nie dostałem od rodziny, a w szczególności od rodziców, ale niektórym bardziej zależy
@mirko_anonim: bogaci starzy, znam takiego jednego nawet xd, gościu wynajmowal mieszkanie nawet nie studiował, coś tam czasem popracował, matka bogata wszystko mu fundowała. Ludzie są bogaci, szczególnie ci co mają własne firmy i ogarniają.
via mirko.proBOT
  • 4
Anonim (nie OP): Tez tak myślałem ze mam dosc dzianych znajomych ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jak wszedłem na długi.info to wielu z nich tam znalazłem (jedna osoba z mojego otoczenia miała ponad 60k długu, a serio się wozi jakby niewiadomo kim była). Wiele osób bierze na kredyt, limit - ogólnie życie ponad stan.

@mirko_anonim: Kurde, jak na 30 rok życia to w sumie trochę bieda auto za 50k jako jedyny dorobek..
Wszystko co wymieniłeś, oprócz sportowych aut to nie są tak naprawdę duże pieniądze. Nowy iPhone nie wychodzi co tydzień, a markowe ciuchy jak te Gucci, bossy czy ck możesz wyrwać w "tikeju" za śmieszne pieniądze (coś w okolicach 200-500 złotych za ciucha)
@mirko_anonim chyba sam wiesz skąd. Mały procent posiada pieniądze z własnej pracy, a większość od rodziców / dziadków itp. Kolega zawód syn, posiada już dwa mieszkania w bogatych dzielnicach Bxl, które wynajmuje. Nie zapłacił za nie nawet jednego €. Wszystko kupione przez ojca, a najzabawniejszym jest to, ze stary musiał wszystko robić od A do Z, nawet umówienie notariusza, czy fizyczne wskazanie dla synka gdzie ten ma się podpisać na akcie notarialnym.
jedna osoba z mojego otoczenia miała ponad 60k długu, a serio się wozi jakby niewiadomo kim była).


@mirko_anonim: To grosze przeciez XD Ludzie maja zadluzenia na grube miliony i jezdza maybachem XD Czemu? Bo im sie oplaca
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Kwiczę srogo, serio masz 30 lat?
Jeżeli dla Ciebie szczytem bogactwa jest zrobienie zakupów w galerii, noszenie markowych ciuchów, jedzenie fast-foodów, auto SUV, nowy telefon to ja nie mam żadnych pytań xD
Ja w tym wieku kupiłem sobie mieszkanie za gotówkę i posiadałem nowy samochód z salonu. Ale akurat ja należę do elity IT gdzie mam 5-cyfrową pensję na rękę na UoP ;)