Wpis z mikrobloga

1. Ukraina robi zamach na most Krymski

2. Ruscy w odwecie niszczą spichlerze w portach Ukrainy i same porty. Zrywają porozumienie zbożowe.

3. Ukraina nie mając co zrobić ze zbożem próbuje zmusić Polskę do zalania nim swojego rynku przez donoszenie na nas do UE. Poświęcenie polskiego rolnika jest ceną którą są gotowi zapłacić.



#ukraina #rolnictwo #rosja
Pobierz Aquamen - 1. Ukraina robi zamach na most Krymski

2. Ruscy w odwecie niszczą spichler...
źródło: F1ZeZxGaYAAy-VA
  • 72
@Aquamen: Jeśli chodzi o normy to się zgodzę. Wszyscy powinni być traktowani równo. Ale jeśli spełnia normy, to wtedy cena nie ma znaczenia, niech wtedy #!$%@?ą i wyjmą łapy z mojej kieszeni. #!$%@? nie wpuszczać, a dobre jak najbardziej i sprawa rozwiązana.
to wtedy cena nie ma znaczenia


@bigos555: otóż nie. Cena ma znaczenie. Polski rolnik musiał ponieść 3 razy większe koszty związane z zakupem nawozów przez wojnę na Ukrainie. Ukraińscy oligarchowie i zagraniczne koncerny na Ukrainie nie musieli tego nawet kupować bo wykupili czarnoziemy za bezcen po transformacji ustrojowej.

Rynek rolnictwa należy regulować ponieważ lokalne rolnictwo w razie wojny będzie żywiło Polaków.
czy każdy atak rakietowy ruskich ścierw na miasta to też ataki terrorystyczne?


@Wiesmin: Tak, Rosja to państwo terrorystyczne. Grupa Wagnera została oficjalnie wpisana nawet na listę organizacji terrorystycznych a Putin jest ścigany za zbrodnie wojenne.

To nie upoważnia nikogo do zachowywania się jak oni.
ponieść 3 razy


@Aquamen: A polski producent smartfonów musiałby ponieść 5 x więcej kosztów niż Xiaomi i co mnie to obchodzi? Niech se produkuje co innego a nie włazi w moją kieszeń.
co mnie to obchodzi?


@bigos555: jak cię nie obchodzi to po co w ogóle zaczynasz temat? Prawdziwego Polaka takie rzeczy jednak obchodzą, bo zabijając jedną gałąź gospodarki ku chwale oligarchów i zagranicznych koncernów podupadają też inne powiązane i takim efektem domina sytuacja i tak do ciebie dotrze i odczujesz to w kieszeni¯\(ツ)/¯
Budują za to inne gałęzie


@bigos555: jakie zamiast rolnictwa? Co zrobisz z ziemiami które tylko rolnik po szkole rolniczej może w ogóle dotykać?

łapy pasożyty wyciagają.


@bigos555: dlatego czas na negocjacje i pora kończyć tę wojnę. Zrujnują nas.
@Aquamen: Ukraina od dawna prowokuje Rosję do eskalacji, ponieważ uważa że tak bardziej zainteresuje zachód. Nawet ktoś bardzo ograniczony umysłowo jest w stanie zrozumieć, że atak na taki cel jak Most Kerczeński w ostatni dzień obowiązywania umowy zbożowej spowoduje eskalacje. A potem widzieliśmy ukraiński płacz i nagle okazało się też że shahedy potrajają trafiać punktowo w cele xD. Dodatkowo widać też że Ukraina tego typu aktami próbuje przykryć słabe efekty ofensywy.
@Szinako: widziałem kiedyś na tt listę ile ruscy razy straszyli atakiem atomowym kraje zachodnie. Gdyby zliczyć ile razy Ukraina krzyczała o atomie pewnie byłoby tego więcej tak na oko.
ten most ma strategiczna wartość.


@Nemeczekes: tak ale tylko linia kolejowa która nie została uszkodzona tym razem. Pociągi wożą amunicję dla wojska.

Może jeszcze nie powinni się bronić


@Nemeczekes: to twój pomysł ale moje zdanie jest takie, że powinni jednak za swoje pieniądze.
O czym ty #!$%@?, jak można bardziej eskalować pełnoskalowy konflikt?


@sylwke3100: Jak widać można. Skoro Rosja nie atakowała silosów zbożowych a później to zrobiła. Jest to eskalacja czy nie ? Bo według mnie jest.
@SzybkieSondy: była sobie umowa zbożowa i jej nie ma bo Ukrainie nie zależało na jej utrzymaniu bo stwierdzili, że rynki UE lepiej płacą. Teraz możesz iść wylizać stopy oligarchom.