Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy, szukam lodówki do nowej chaty i mam mały problem, niestety maksymalna odległość od ściany do końca lodówki razem z drzwiczkami może wynieść u mnie tylko 60cm. Czyli przy założeniu wolno stojącej lodówki może ona mieć tylko 55 cm + średnio około 5 cm odległości na wentylację. Niestety w tym przypadku w grę wchodzi tylko lodówka do zabudowy, której nie chcę z racji częstej awaryjności i małej pojemności w środku. Jednak znalazłem taką ciekawa lodóweczkę https://maxelektro.pl/produkt/lodowka-samsung-rb36r872pb1,2160?TOP która deklaruje się, że jest Kitchen Fit, i potrzebuje z tyłu tylko jakieś 1cm odstępu co przy głębokości 59cm pasuje w moim przypadku idealnie, jedynie po bokach trzeba zrobić odstęp od ścianek lub zrobić dziury w rogach ścianek (z tego co zrozumiałem z instrukcji lodówka oddaje ciepło po bokach). Ma/miał ktoś może przyjemność posiadać taką lodówkę lub ma jakąś opinie, jak jest z ich awaryjnością, montażem i ogólnie z użytkowaniem? Chodzi mi dokładnie o model Samsung RB36R872PB1 w wersji grafitowej. Jest bardzo mały wybór lodówek typu Kitchen Fit od Samsunga, stąd moje małe obawy.

#agd #remont #mieszkaniedeweloperskie
miro97 - Cześć Mirasy, szukam lodówki do nowej chaty i mam mały problem, niestety mak...

źródło: lodówka

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@miro97:

nie chcę z racji częstej awaryjności

liebherr ma modele do zabudowy, w ktorych wneka 55-56cm wystarcza, wiec jeszcze masz zapas. No i to marka sama w sobie, za co (niestety) sie placi - moja w zabudowie dziala od 16 lat bezawaryjnie.

i małej pojemności w środku

fakt, przy glebokosci 54cm i 175cm wysokosci maja pewnie maks 260-270L ich lodowki
  • Odpowiedz
  • 0
@taju: póki co to nie widzę za dużo tych modeli lodówek + chciałbym żeby lodówka miała przynajmniej 340-350 litrów pojemności, modele w zabudowie rzadko kiedy zbliżają się do 300 litrów :(
  • Odpowiedz
  • 0
@taju: własnie ten samsung wydaje się bardzo ciekawy bo razem z odstępem od tylnej ściany będzie miał 60 cm + pojemność ma 368 litrów co jest bardzo dużo, stąd się zastanawiam czy może mieć jakieś gorsze chłodzenie a przez to wyższą awaryjność. Zobaczymy możę ktoś jeszcze się wypowie.
  • Odpowiedz
@miro97:

Ensure sufficient air exhaust at the refrigerator base
and at the back wall of the refrigerator. Do not cover air
vent
  • Odpowiedz
@miro97: tylko żebyś kontaktu nie miał bezpośrednio za lodówką, bo ci wtyczka zajmie więcej, niż ten 1 cm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@taju: niby tak, chociaż na 65 stronie są napisane odstępy - po 2.5 mm od ścianek, 15mm od góry i 10 mm z tyłu odstępu co jest bardzo mało. Trzeba jedynie pamiętać o dziurach w rogach ścianek żeby powietrze miało jak uciekać. https://eu.community.samsung.com/t5/sprz%C4%99t-agd/lod%C3%B3wka-samsung-rb36r872pb1-odst%C4%99p/td-p/4598903 tutaj to ktoś wyjaśnił, że są dwa sposoby montażu tej lodówki, albo większe odstępy od ścianek, ale bez dziur wentylacyjnych w ściankach, albo z minimalnym odstępem od
  • Odpowiedz
@miro97: Sądzę że wszystkie lodówki, wszystkie ich marki łącznie z Liebherrem, Asko i Miele to obecnie gówno które wytrzymuje 3/4/5 lat i ucieka gaz. Kupować lodówkę która się podoba, która ma ergonomiczne wnętrze, która jest w miarę energooszczędna i cicha.
  • Odpowiedz
wynieść u mnie tylko 60cm. Czyli przy założeniu wolno stojącej lodówki może ona mieć tylko 55 cm +


@miro97: mialem ten sam dylemat, u mnie weszla lodowka gorenje, tansza, oddaje cieplo bokami, może stać bokiem przy scianie, dzieki sposobowi otwierania. W praktyce ma ok 58cm, zostalo jeszcze z tylu z 1,5cm przerwy. Od pol roku nic sie z nią nie dzieje.

https://www.al.to/p/1019293-lodowko-zamrazarka-gorenje-nrk6202es4.html
  • Odpowiedz