Wpis z mikrobloga

Początkowy optymizm w kontekście odbudowy Ukrainy przez polskie duże firmy zostaje coraz bardziej wygaszany. Nie będzie za bardzo żadnych preferencji dla nas. Było to już wiadomo po konferencji w Lugano w lipcu 2022 roku. Uścisk dłoni i poklepanie po plecach, ale z tlącym się płomykiem nadziei. Następnie, co miesiąc - coraz bardziej wygaszano oczekiwania. Po tegorocznej konferencji w Londynie było wiadomo, że Polska nie dostanie żadnego głównego projektu jako wykonawca, a ręce wyciągają duże, amerykańskie korporacje. Takie też informacje zaczęły przedzierać się do opinii publicznej od czerwca 2023 roku. Staniemy się prawdopodobnie podwykonawcą firm ze Stanów Zjednoczonych i bogatszych krajów Unii Europejskiej. Głównym graczem biorącym udział w odbudowie Ukrainy zostanie prawdopodobnie amerykański BlackRock.

#ukraina #gospodarka #wojna #blackrock #kanalinformacyjny
Troyden - Początkowy optymizm w kontekście odbudowy Ukrainy przez polskie duże firmy ...
  • 44
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Ja tylko podsumuję co napisałeś:
1. Mieszkasz w Polsce i teraz nie możesz poświęcać dużo kasy na szkodzenie Rosji, bo płacisz podatki w Polsce
2. Jakby już zaistniały warunki do wyjazdu z kraju to wtedy płaciłbyś więcej na szkodzenie Polsce mimo, że za granicą też byś musiał odprowadzać podatki

Jesteś zwykłym gawędziarzem
  • Odpowiedz
@cebulowy_krezus: Nie zrozumiałeś. Uważam, po prostu że Polska mogłaby poświęcać znacznie więcej pieniędzy na pomoc Ukrainie. Niewykluczone, że za granicą miałbym do dyspozycji więcej środków, z uwagi na specyfikę mojej pracy.
A p0lsce bym szkodził chętnie, gdyby okazała się drugą kacapią, bo to również mój kraj i trzeba brać za jego losy odpowiedzialność. Polska stałaby się p0lską w momencie podążenia za twoim pomysłem "wybrania swojego interesu", czyli krótko mówiąc, gdyby
  • Odpowiedz