Wpis z mikrobloga

Co się stało z dzieciakami jeżdżącymi na skuterkach? Kurczę, pamiętam jak te 15 lat temu co drugi dzieciak w gimbazie miał jakiegoś chińskiego piździka, a w letnie wieczory zbieraliśmy się w kilka osób i potrafiliśmy zrobić 300 kilometrów po okolicznych wioskach.

Ostatni raz widziałem nastolatka na skuterze może z miesiąc temu.

#motoryzacja #przemyslenia
Masuj - Co się stało z dzieciakami jeżdżącymi na skuterkach? Kurczę, pamiętam jak te ...

źródło: skuter

Pobierz
  • 27
@Masuj:
Kiedyś można było jeździć skuterem na kartę motorowerową którą można było zrobić za darmo w szkole po ukończeniu 13 lat, albo w ogóle bez papierów po ukończeniu 18 roku życia. Od 2013 roku trzeba robić prawo jazdy kategorii AM (dostępne od 14 roku życia), kurs kosztuje ponad 1000 zł i trzeba zdać egzamin państwowy oraz osoby, które ukończyły 18 lat po dacie wejścia nowych przepisów w życie nie nabywają uprawnień
  • 10
Od 2013 roku trzeba robić prawo jazdy kategorii AM (dostępne od 14 roku życia), kurs kosztuje ponad 1000 zł i trzeba zdać egzamin państwowy


@smk666: No to mnie zaskoczyłeś. Przyznam, że nie interesowałem się tematem, a pamiętam jak w szkole egzamin wyglądał tak, że trzeba było przejechać kawałek do przodu, zrobić ósemkę i już można było ruszać na drogi. Nieźle.
w szkole egzamin wyglądał tak, że trzeba było przejechać kawałek do przodu, zrobić ósemkę i już można było ruszać na drogi.


@Masuj:
Dokładnie tak było a kto nie zrobił to mógł po osiemnastce jeździć bez niczego. Teraz w świetle cen kursu oraz jego długotrwałości i skomplikowania egzaminu bardziej opłaca się przekulać na hulajnodze do osiemnastki a pieniądze przeznaczyć na kurs i egzamin kat. B.
Na poważnie, sam miałem w latach 90 skuter, ale maly byl ruch samochodowy. Obecnie dziecku byłbym się kupić ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@dj-disco: ja też miałem skuter za dzieciaka i też nie chciałbym teraz dzieciakowi kupować. Ale tu nie chodzi chyba o kwestię ruchu samochodowego, a zwiększonej wrażliwości społecznej. Ja np. wracałem z podstawówki 1,5 km na nogach do domu już od pierwszej klasy. Dzisiaj by mi
@Masuj: Kiedyś każdy miał skuter czy inny motorower, ale tak jak wyżej prawko AM je zabiło. Za czasów karty motorowerowej koszt uprawnień to było jakieś 50 zł, egzamin w szkole, pieczątka dyrektora i rura. Teraz zdaje się egzaminy jak na wszystkie kategorie.

Sam miałem Aeroxa, Speedfigta, TZR, Aprilię RS i Derbi Sendę. Każde wolne pieniądze ładowałem w te pierdziwaki żeby jechały kilka km/h szybciej. Psuły się non stop, ale dawały mnostwo
@Masuj: Skuter to już byłeś burżujem, bo biedniejszego dzieciaka nie było stać- co najwyżej jakiś komarek romet, simpson czy inna wsk bez papierów za 50-100 zł- teraz ceny potrafią przekroczyć 10k zł.
Wtedy lepszy skuter to około 3000 zł przy najniższej 1200-1600 zł.
Dzieciaki wolą po prostu grać na konsoli w domu, a też jest taki dobrobyt że przesyt wszystkiego. We wiochach dzieciaki na komunie dostają quady i enduro, ale to
nie wiem skąd ceny wziąłeś ale w takim lublinie np am to 2000zł za 14h kursu


@Ulvarin:
Cenniki sprzed inflacji. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Potem na szybko sprawdziłem w necie to raczej 1500 zł minimum. Tak czy inaczej 2000 zł to dalej logiczna prawda względem "ponad 1000 zł". ( ͡º ͜ʖ͡º)