Wpis z mikrobloga

Ile czekacie na pojawienie się pieniędzy na koncie PPK od dnia wypłaty? Mam PPK w BNP Paribas i dopiero pod koniec miesiąca pojawiają się tam pieniądze, jak dla mnie to strasznie długo. Jest to jakoś ustawowo uregulowane jaki mają czas na przelew?

Druga sprawa lepiej wypłacać pieniądze co miesiąc czy np co pół roku czy to w ogóle nie ma znaczenia?
#ppk
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@derek25: O czym ty gadasz ? Jak wypłacasz kase co miesiąc to na #!$%@? je tam wgl wpłacać ? Jak masz PPK to ci zabieraja na to gówno a kiedy tam dojdzie kasa to jaką ci różnice robi jak sens jest to wypłacić dopiero na koniec ? Wypłacasz to tracisz te bonusy roczne i tak dalej
  • Odpowiedz
@derek25:
1) jak wypłatę dostajesz na koniec miesiąca to ma czas do 15 żeby wpłacić
2) to zależy od giełdy. Jak tendencja jest spadkowa to lepiej od razu wypłacić, jak wzrostowa to można czekać
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Pszehooy Wpłacam bo bez PPK nie dostałbym tej wpłaty od pracodawcy i dla tej właśnie wpłaty wypłacam.

Po prostu pytam bo może ktoś ma doświadczenie i np te pieniądze są inwestowane i po jakimś czasie coś tam wypracują.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@PaprykarzXL O widzisz i na taką odpowiedź czekałem. Dzięki!
A jak dostaje na początku miesiąca a konkretnie dostaje 10 to też mają czas do 15 żeby wpłacić?
  • Odpowiedz
@adhsklusljhagxnki: No za rok chyba jakby wpłacania kasy 200 zł na konto PPK dostajesz w moim przypadku jescze pracodawca coś dawał do tego aaaaaale uwaga dostaniesz ten hajs dopiero jak wypłacisz na emeryturce więc każdy kto z tego korzysta jest debilem dla mnie bo znajac ten kraj i rząd będzie drugie ofe :P Lepiej operować tym hajsem niż odkładac po 100 zł na śmieszne PPK
  • Odpowiedz
@derek25: Nie jestem pewny, zapis wygląda tak:

Wpłat do PPK dokonuje się̨ , począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym powstał stosunek prawny wynikający z umowy o prowadzenie PPK. Wpłaty dokonywane są w terminie do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostały obliczone i pobrane.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pszehooy Dlaczego niby nie działa? Co miesiąc dostaje swoją wpłatę i wpłatę pracodawcy na konto PPK i co miesiąc zlecam wypłatę wszystkich środków z konta w tym właśnie wpłatę pracodawcy.
  • Odpowiedz
No bo ja kojarzę że jak w tym byłem to nie można było bez konsekwencji wypłacać tych środków a google mówi tak : Wystarczy zalogować się na swój rachunek PPK i złożyć odpowiednią dyspozycję, podając numer rachunku, na który mają być przelane pieniądze. Uczestnik PPK otrzyma wówczas w całości pieniądze, które pochodziły z wpłat z jego pensji, natomiast pieniądze, które dołożył mu na konto zakład pracy, będą podzielone
  • Odpowiedz