Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć,
Sprawa wygląda następująco - pracuję w wielkim korpo od listopada 2k22. W tym tygodniu mam rozmowę z managerami w nowym korpo. Nie złożyłem jeszcze wypowiedzenia w starym korpo, bo wiadomo, nie mam pewności, czy się dostanę. Czy będzie to dla nich problem, jeśli dopiero od listopada 2k23 będę mógł rozpocząć pracę? Miał ktoś z was podobną sytuację? #bbh #korposwiat #korpo #pracbaza #prawo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jeśli to korporacja, to najpewniej szukają kogoś z wyprzedzeniem. Przedstaw im uczciwie jak wygląda kwestia twojego wypowiedzenia w poprzedniej firmie, nie zapomnij dodać, że jesteś bardzo lojalny, dlatego nie chcesz zostawiać poprzedniego pracodawcy z dnia na dzień na lodzie. Decyzji też nie dostaniesz tego samego dnia, także jeśli temat nie będzie zaklepany, nie ma co wspominać o tym w obecnej pracy.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Napisz pismo do starego korpo, że masz stwierdzoną depresję i lekarz wystawi Ci papiery na dniach z nakazem zmiany Twojego stanowiska. Napisz również, że nie chcesz sprawiać im problemu i najlepszym rozwiązaniem dla obu stron jest porozumienie stron. U mnie zadziałało jak magia.
  • Odpowiedz