Wpis z mikrobloga

Typ z YATO właśnie mi sprzedał newsa, że będą mieli w ofercie więcej mierników z tej samej fabryki co robi dla ANENG, RICHMETERS i wielu innych brandów. Oprócz YT-73089 i YT-73096 właśnie wszedł do sprzedaży YT-730893, czyli ten sam model co ANENG AN870, z tym że w YATO są sondy z silikonową izolacją.

Jeszcze w tym roku mają wejść odpowiedniki Aneng SZ20, ale z silikonowymi sondami i z jakimiś dodatkami, ANENG AOS02 też z silikonowymi sondami i zmodyfikowanym oprogramowaniem i jeszcze jakieś dwa.

Ten AOS02 mam dostać do testów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#elektronika #miernik #multimetr
  • 16
@syn_admina: Raczej nie jak ma mieć silikony i zmodyfikowany soft. Ale patrząc na inne ceny to nie będzie dużo droższy. No i może instrukcja będzie po polsku, a nie długopisem poprawiana :D
@marcho87 jak się pojawi to daj info, zrobię posta na kanale.
@Sla_Voy: myślałem nad p-rzeróbką miernika żeby był gdzieś pstryczek żeby przełączać miernik /oscyloskop i korzystać z sond pomiarowych bez przepinania .Chodzi mi o "uterenowienie" sprzętu. ja bardzie przemysł, ale też samochodziarze pewnie by się ucieszyli. nie zawsze przy sobie ma się ten pokrowiec z tym wypasionym zestawem przewodów.
masz jakaś podpowiedź?
  • 0
@syn_admina nie wiem po ile będzie, ale zapewne na oficjalnej stronie yato będzie droższy, a ceny allegrowe będą już podobne.

W przeróbki miernika i przełączniki to się nie baw. Za dużo roboty a efekt i tak będzie mizerny. Jak chcesz targać tylko jeden rodzaj sond to pomyśl nad przejściówką. Nie mniej jednak musisz mieć na uwadze fakt ze tradycyjne sondy zaburzą pomiar oscyloskopem o zakłócenia z powietrza.
marcho87 - @syn_admina nie wiem po ile będzie, ale zapewne na oficjalnej stronie yato...

źródło: temp_file7422037190250128895

Pobierz
@marcho87: https://toya24.pl/product-pol-10015694-MIERNIK-CYFROWY-TRUE-RMS-Z-AUTOMATYCZNYM-ZAKRESEM-LCD-9999.html ten jest najfajniejszy, mam w wersji chińczyka - bardzo wdzięczne urządzonko, mierzy wystarczająco dokładnie na serwisowe warunki, działa na baterii dłuuuugo, do tego po 3 latach w aucie - przełącznik zakresu nie przerywa, ale chińskie kabelki paskudne to fakt. Za ~15-17$ z aliexpresu to rozsądna cena, więc tutaj też nie jest zła.

Jedyne co w projekcie tych wszystkich obudów boli (jak w większości mierników "do walizki" - nawet fluke
@marcho87: jakby np w gumowej oprawie miernika był(y) magnesy neodymane gdzieś po bokach, a w rączkach końcówek - metalowa rurka, a narożniki miernika bardziej wystające (zamiast obłych) - by owinięcie miernika przewodem plus złapanie końcówek magnesem i się to nie rozwalało...

Dramat, że człowiek w 15 minut wymyśli z 10 rozwiązań, a producenci mierników nawet za >1000 nie potrafią nic wdrożyć od 40 lat
Za dużo roboty a efekt i tak będzie mizerny

nie marte się, mierników mam na stanie aż za dużo. mogę puścić w przeróbkę jeden ;-] tym bardzierj jeden taniutki za ~240zł
sytuacja z wczoraj kiedy miałem problem z enkoderem w maszynie i oscyloskop jak na złość by się przydał ;-/
a ze względu na niechęć targania, miałem tylko zwykły multimetr.
przejścówki się łąmią, gubią, trzeba przerzucać przewody pomiędzy przełączaniem się pomiędzy miernikiem