Wpis z mikrobloga

Cześć, hobbistycznie zacząłem programować w Javie, mega mi się to spodobało i postanowiłem w to dalej iść.
Wykupiłem kursy na udemy oraz zapisałem się KKZ ( Kwalifikacyjne kursy zawodowe )
Lecz niestety posiadam tylko wykształcenie Gimnazjalne ( Wpadłem w złe towarzystwo ;x )
po KKZ otrzymam "Dyplomy potwierdzajace kwalifikacje zawodowe oraz prawo do wykonywania zawodu"
Czy będę miał wgl jakieś szanse na rynku pracy? Czy z automatu przez swoje wykształcenie zostanę odrzucony przez rekruterów?

#programowanie #java #pracait
  • 9
  • Odpowiedz
@Wannabe22223: Tak jak pisze przedmówca, skille są ważniejsze niż jakikolwiek papier (oczywiście nie wszędzie, ale można z tym żyć). Dotyczy to również "papieru" otrzymanego po tym kursie ("prawo do wykonywania zawodu" na rynku programistycznym brzmi jak dobry temat na bajta - może właśnie złapałem haczyk XD). Nie łudź się jednak, że po parotygodniowym kursie staniesz się rozchwytywany na rynku pracy - po prostu w kilkusetosobowej kolejce kandydatów na darmowy staż wyprzedzisz
  • Odpowiedz
  • 0
@mag_zbc: Takie coś odpowiedzieli mi na fb xd.
Z tego co otrzymam bez średniego to :

Zaświadczenie MEN o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego w języku polskim i angielskim.
Suplement do zaświadczenia zawierający program kursu.
Świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie wydane przez OKE.
  • Odpowiedz
Po tym normalnie masz egzamin państwowy INF.03 i INF.04 a kurs jednej specjalizacji trwa rok ;p.


@Wannabe22223: To jest zupełnie coś innego.
"technik informatyk" to tytuł zawodowy technika, nie ma nic wspólnego z "prawem do wykonywania zawodu", bo zawód ten może wykonywać każdy bez żadnego tytułu.
Zawody regulowane, do wykonywania których trzeba mieć prawo to np. prawnik, lekarz itp. (listę wkleiłem wyżej)
A programować (na szczęście) może każdy.

W branży, poza
  • Odpowiedz