Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent
BK2 - Otrzymal ktos z was juz ostateczna decyzje z Aliora? Ciekawi mnie jaki jest czas procesowania wniosku od momentu zarejestrowania go w systemie.
Dzisiaj dostalem informacje, ze moj wniosek skladany 04-08-2023 zostal zarejestrowany w oddziale Aliora w Krakowie i teraz zastanawiam sie ile +- bede czekal na decyzje. BIK sprawdzali mi aż dwa razy, więc taka wstępna weryfikacja(chyba) przeszła pozytywnie.
Wniosek też składałem w PKO i to ponad miesąc temu i do tej pory nie został on zarejestrowany, więc obstawiam, że decyzji z tego banku nie dostanę aż do listopada :D
  • 12
@majkel88: Jaki wniosek o koncowa decyzje? Dostalem przed chwila informacje smsem, ze bank wyda decyzje 19-09, pewnie wyslany z automatu, bo teoretycznie banki maja te 21 dni na wydanie decyzji, ale doradca twierdzi, ze decyzja bedzie pod koniec wrzesnia.
@quelle-surprise: Wniosek złożony 14/07, decyzja 27/07. Pierwsza transza na spłatę hipoteki sprzedającego po 2 dniach od podpisania aktu. Teraz czekam na drugą transzę po dostarczeniu papierów 28/08. Bez pośrednika, w oddziale ogarniałem sam wszystko. Dzięki temu wpadnie bonus 4k od Aliora na bonach do sklepu.
@DADIKUL: Dzieki za informacje! Rozumiem, ze tez dostales sms z planowana data decyzji? Sprawdzila sie ta data w twoim przypadku?


@quelle-surprise: Te daty często się nie sprawdzają, decyzje są wydawane wcześniej lub później.

BK2 - Otrzymal ktos z was juz ostateczna decyzje z Aliora?


@quelle-surprise: Tak, natomiast czasy procesowania są bardzo różne. Część wniosków po miesiącu ma już decyzję, inne po dwóch miesiącach dalej czekają na analizę.
@marcpol: A wiesz jak wyglada kwestia w PKO BP? Czekalem bardzo dlugo, bo az od 24 lipca na rejestracje wniosku. Zarejestrowany zostal 01.09, wtedy dostalem powiadomienie BIK, a dzisiaj byl rzeczoznawca u wlascicieli. Wiesz jakie sa dalsze etapy? Doradca dal mi znac, ze decyzja powinna byc w ciagu 2/3 tygodni, bo taka otrzymal informacje bezposrednio z krakowskiego oddzialu, myslisz, ze to jest realne, czy raczej powinienem się nastawiać na początek, albo