Wpis z mikrobloga

@assninja: nie rozumiem tego, że mam pracować prawie 50% za darmo?

I tak, działają od lat i należy je zmienić na liniowe.

W twojej komunistycznej nomenklaturze trzeba znieść domiar od nadwyżki xD
Ale spekulantów dalej możecie ganiać xD

A I polecam sobie poczytać o burmistrzu kamienia pomorskiego z upr i jakie skutki miały jego rządy.
  • Odpowiedz
@moj_wykopowy_login: ale ty jesteś chłopie tępy

W twojej komunistyczne


XD

komunizm jest wtedy gdy ja ci tłumaczę na czym polegają progi podatkowe zaproponowane 8 lat temu przez partię której nie popieram, a z których się wycofali
  • Odpowiedz
@Wink nie do końca. Świetnie pokazuje, ze opieranie tego na kwocie konkretnej inflacja świetnie wpycha ludzi w kolejne progi ergo inflacja się opłaca państwu. Gdyby była oparta o minimalna to przesuwa się cały system ale wtedy nie można podnieść podatków bez ich podnoszenia
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: w pewnym sensie rozwinął tę myśl @greenwarrior, po tldr odsyłam do [jego posta](https://wykop.pl/wpis/72536345/sprawiedliwepodatki-razem-lewactwo-podatki-#!$%@?#256404637).
Idea polega na tym, że mamy jakiś wskaźnik który uznajemy jako jednostkę. Najlepiej gdyby ta jednostka odnosiła się do np płacy minimalnej brutto. I od tej jednostki odnosiły by się wszystkie aktualnie sztywno ustawione kwoty jak progi podatkowe, a także świadczenia (i emerytury). Aktualnie polityk buduje kampanię na 500+ potem 800+, bo wie, że i
  • Odpowiedz
@Wink: Samo to, że oni wpadli na taką progresję oznacza, że jak tylko dojdą do władzy mogą to zrealizować w takiej bądź jeszcze bardziej skrajnej postaci. Obecnie ich plan na podatki to jakiś niekonkretny bełkot o tym że najbogatszym ok, 2% podatnikom wzrośnie ZNAAACZNIE!. Akurat :D. Najbogatsi zawsze się wykręcą, zapłaci klasa średnia i biedota.

Sorry, ale wolę nie ryzykować. Wstydziłbym się to publikować a co dopiero mieć to na sztandarach
  • Odpowiedz
@bencvallan: Zobaczmy co jeszcze na dzień dzisiejszy mają w zanadrzu dla ludu pracującego. Fajnie wiedzieć, że liniówkę płacą tylko najbogatsi. Jestem ku...rwa krezusem. Tak bogaty, że mogę sobie pozwolić raz w roku na wakacje i normalne życie, bez stresu do 1-ego. A żeby do tego "poziomu" dojść orałem po 15 godzin dzienne, gdy takie komuchy popierające Was popieprzały sobie na dyskoteki i imprezki pudrując noski co wieczór. Ech komuszki. Mam nadzieję,
b.....n - @bencvallan: Zobaczmy co jeszcze na dzień dzisiejszy mają w zanadrzu dla lu...

źródło: sprawieliwe_Janosiki_z_Lewicy

Pobierz
  • Odpowiedz
@Meserole: o patrz pan dałem się strollować. Albo i nie?
Skoro takie coś planowali wtedy to i planują teraz (mają w programie coś o tym "sprawiedliwym opodatkowaniu"), a to oznacza, że po prostu zaktualizują kwoty.

W 2015:
Minimalna 1750 brutto 1280 netto
Średnia 3900 brutto 2800 netto

Lipiec 2023:
Minimalna 3600 brutto 2700 netto
Średnia: 7500 brutto 5450 netto

Średnia wzrosła blisko dwukrotnie, minimalna ponad dwukrotnie. No to liczymy stawki x2.
  • Odpowiedz
@bencvallan: A najbardziej zabawny jest mój szwagier. Taki człowiek, który lubi popadać ze skrajności w skrajność. Jest informatykiem. Zarabia spokojnie powyżej 10k-15k/ms i ma duże perspektywy na podwyżki w przyszłości. Tymczasem ostatnio tak mu ostatnio odwaliło, że chce głosować na "Razem", 6-7 lat temu zagorzały Korwinista. Teraz strasznie cieszy się z tego, że na ryczałcie płaci 12% podatku. Po prostu nie mogę jak go słucham, kompletnie nie zdaje sobie sprawy, co
  • Odpowiedz