Wpis z mikrobloga

Mam pytanko do ekspertów - jak myślicie, ile wyniesie mnie wykończenie 50m2 mieszkania w stanie stanie deweloperskim? Cena dotyczy wszystkiego - czyli wiadomo, łazienka, podłogi, ściany, oświetlenie + meble + wiadomo lodówka, pralka i inne takie rzeczy codziennego użytku.

Jak tak sobie wszystko podliczam i rozglądam się za ludźmi do roboty + meblami to mniej więcej wychodzi mi ~1500 PLN / m2 czyli jakieś 75k. To jest mój osobisty typ.

Jakie są Wasze typy?

Jak już ogarnę moje betonowe złoto, to zdania ekspertów z wykopu zostaną skonfrontowane z rzeczywistością ( ͡ ͜ʖ ͡)

#nieruchomosci #mieszkanie

Ile to będzie kosztować?

  • mniej jak 49k 2.8% (8)
  • 50k - 69k 6.4% (18)
  • 70k - 89k 10.2% (29)
  • 90k - 109k 29.3% (83)
  • 110k - 129k 19.4% (55)
  • 130k - 150k 14.8% (42)
  • Powyżej 151k 17.0% (48)

Oddanych głosów: 283

  • 25
@haha123: przymierzam się do remontu łazienki ok9m i kogo bym nie pytał to 40k jest wyjściowa kwota jezeli pracy ma się podjąć fachowiec także nie wiem jak Ty to policzyłeś
  • 0
@joekey: właśnie to ma na celu ta ankieta - zweryfikowanie ekspertów z wykopu przez rzeczywistość.

Stay tuned! (tak gdzieś do początku przyszłego roku pewnie - jak już robota będzie skończona)
@haha123: te 1500 z metra to chyba z linoleum na podłodze, najtańszymi meblami z ikea/obi i rtv/agd marki MANTA. Sama łazienka i kuchnia zje Ci połowę tego budżetu. Robociznę licz koło 600 z metra chyba że robisz sam albo bierzesz jakiegoś znajomego pijaczka z osiedla.
@haha123: Za dużo zmiennych. Podstawowe pytanie jaki standard i czy w 100% robota zlecona firmom zewnętrznym, czy coś ogarniasz samemu. Inaczej będą kosztowały najtańsze panele, a inaczej drewno na podłodze. Kuchnię można zrobić po kosztach zamawiając w markecie, a może kosztować dużo więcej jak weźmiesz u stolarza na wymiar. Podobnie inne meble, co innego pojechać do Ikei i wziąć coś w systemie PAX, a co innego brać pod wymiar. Oświetlenie to
@haha123 Ankieta nie ma raczej sensu, wszystko zależy od tego co chcesz zrobić. Ja pod koniec 2021 zrobiłem kawalerkę 35m2 za niecałe 35 tys. od stanu deweloper, oczywiście z meblami. Jakbyś wszedł w życiu byś nie powiedział, że tylko tyle. Trzeba przyznać, że majster zrobił całe mieszkanie w cenie, w której reszta by zrobiła pewnie samą łazienkę. Robota wykonana na 4+, do kilku rzeczy można by się przyczepić ale cena rekompensuje wszystko.
o kurde, bardzo ciekawe, dziękuję za zdanie ekspercie z wykopu, ale chyba sam rynek ma nieco inne zdanie ;)


@haha123: Powinieneś weryfikować PO remoncie a nie przed się śmiać że "haha mi w kosztorysie wychodzi taniej"... Pewnie czegoś nie policzyłeś i się szczerzysz jak głupi do sera ¯\(ツ)/¯

Daj kosztorys po remoncie ile realnie wyszło + najlepiej zdjęcia efektu finalnego
@haha123: łazienka 5m2 z kuciem i robieniem od 0, przemalowanie całej chałupy, naprawa ubytków, listwy, wymiana wszystkich gniazdek, rozprowadzenie kabli w peszlach, i jakieś pierdoły 98k.

Pralka została po poprzednim właścicielu, cała kuchnia ze sprzętami również została.

Edit: w tej kwocie jeszcze doszło trochę mebli i materac to odlicz 10k, może 15k