Wpis z mikrobloga

Ej co się stało, że tyle ksenofobów wysrało na tagu - Rosja ostatnio znowu przegrywa na wojnie? xD

https://wykop.pl/wpis/72516867/raport-z-ukrainizacja-wroclawia-kto-mieszka-we-wro

Chłop narzeka, że wszędzie we Wrocławiu słychać rosyjski - w ogóle Ukraińcy mówią po ukraińsku, mają własny język. I że mu Ukraińcy oblegają jeziora, i że trzeba zrobić z tym porządek w końcu xDDDDDDDDDDDDDDDD

Jacy ksenofobowie są po prostu żałośni xD

#neuropa #bekazprawakow #ukraina
  • 24
@johny-kalesonny: ale ze większość ukraincow używa języka rosyjskiego to ty wiesz?

I wiesz ze bardzo duża część młodych ukraincow w ogóle nie zna ukraińskiego? I wiem to od ukrów z którymi pracowałem xD
@johny-kalesonny: Faktycznie ksenofobia bo gość zauważył słuszny problem że Polska przyjęła ukraińców i zamiast relokacji po całej Polsce to zjechali się do największych miast i we Wrocławiu teraz 20% mieszkańców to saszki. Zresztą wszystko to co opisał dzieje się i w innych polskich miastach i tylko ślepy i głupi tego nie zauważa, no ewentualnie mieszkający w #!$%@? dolnym gdzie nikt nie przyjechał...
@johny-kalesonny: Mieszkałem z Ukraińcem spod Stryja (zachodnia Ukraina), który uciekł przed wojną, a i tak słuchał rosyjskiej muzyki (rapu), bo stwierdzał, że ukraiński to gówno.

Natomiast ciężko się nie zgodzić co do jeziora, bo u mnie na Górnym Śląsku jest identycznie. Kiedyś sami wędkarze, albo ekipy grilujących i pływających po kilka osób. Teraz Ukraińcy do zabawy nad jeziorem przywożą ogromne kolumny - muza nasucza tak, że ciężko znaleźć ustronne miejsce, samochodami
@johny-kalesonny: Tak jakby - Ukraińcy przebili się przez pierwszą linię obrony na odcinku zaporoskim w okolicy Robotyne (jest pas przesłaniania na przedpolu na którym Ukraińcy wybuchali w czerwcu, 1 linia zdobyta w ostatnich dniach, 2 linia przed nimi, 3 linia kawałek dalej) więc są w połowie drogi do przełamania, ale strategicznie to dość ważny punkt zwrotny bo największe pola minowe były między przedpolem a 1 linią, a między kolejnymi liniami są
Różnice kulturowe to normalna sprawa wszędzie na świecie. Ale nie w Polsce, bo od razu muszą wjeżdżać skrajności i wyzywanie naprzemienne od rosyjskich lub ukraińskich onucy, albo ksenofobów.


@Tytanowy: No jednak hejt na tle narodowości to jest ksenofobia. Dla tamtego OPa ważniejsza była narodowość tych ludzi, co się głośno zachowywali, niż sam fakt głośnego zachowywania się
@johny-kalesonny: Ksenofobia to lęk przed obcymi, a zwłaszcza a priori przypisując komuś wydumane cechy, wady. Przyznaję, przeczytałem rzeczony komentarz na szybko, ale jeżeli ktoś pisze, że był nad wodą i denerwują go Ukraińcy, bo robią borutę to nie jest ksenofobia. Inaczej wszyscy byśmy byli ksenofobami, szowinistami, itd. i te określenia nie miałyby żadnego sensu.
ale jeżeli ktoś pisze, że był nad wodą i denerwują go Ukraińcy, bo robią borutę to nie jest ksenofobia


@Tytanowy: W sensie nie denerwują go ludzie nad jeziorem, tylko konkretnie Ukraińcy, bo to jest taki i taki naród? To jest ksenofobia zdecydowanie. Jakie znaczenie tutaj ma naród, jak ktoś hałasuje?