Wpis z mikrobloga

Ej co się stało, że tyle ksenofobów wysrało na tagu - Rosja ostatnio znowu przegrywa na wojnie? xD

https://wykop.pl/wpis/72516867/raport-z-ukrainizacja-wroclawia-kto-mieszka-we-wro

Chłop narzeka, że wszędzie we Wrocławiu słychać rosyjski - w ogóle Ukraińcy mówią po ukraińsku, mają własny język. I że mu Ukraińcy oblegają jeziora, i że trzeba zrobić z tym porządek w końcu xDDDDDDDDDDDDDDDD

Jacy ksenofobowie są po prostu żałośni xD

#neuropa #bekazprawakow #ukraina
  • 24
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Takie, że grupy etniczne przejawiają pewne cechy wspólne. Jak napiszę, że denerwują mnie cyganie, bo żebrzą to jestem ksenofobem? W takim razie każdy jest ksenofobem, bo każdy przekonał się, że ten czy inny stereotyp o jakimś narodzie potwierdził się. Podzieliłem się moimi wrażeniami z laską, która wyjechała z Ukrainy w 2014 r. i potwierdziła mi, że w dużej skali to są różnice między Europą wschodnią i zachodnią. Nawet nie
  • Odpowiedz
Takie, że grupy etniczne przejawiają pewne cechy wspólne


@Tytanowy: Weź przeczytaj jeszcze raz co napisałeś xD

Ksenofobia to lęk przed obcymi, a zwłaszcza a priori przypisując komuś wydumane cechy, wady.


Tak jak napisałeś, przypisując a priori, że Ukrainiec będzie głośny, Rom będzie żebrał, a Polak chlał wódę i kradł samochody, to jesteś ksenofobem. Różnice kulturowe tutaj nie usprawiedliwiają tego, by kogoś z góry gorzej traktować.
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Czy lękiem przed obcymi jest stwierdzenie, że Włosi głośno mówią i dużo machają rękami? Nazwij wszystko nazizmem, szowinizmem, ksenofobią i zakaż wypowiadać się, wtedy wszyscy będą tolerancyjni. EOT
  • Odpowiedz
Czy lękiem przed obcymi jest stwierdzenie, że Włosi głośno mówią i dużo machają rękami?


@Tytanowy: Jasne, że tak - jeżeli stwierdzisz to z pogardą, to oczywiście. Co za głupie pytanie w ogóle xD

Nazwij wszystko nazizmem, szowinizmem, ksenofobią


@Tytanowy: Nazywa się rzeczy po imieniu. Ludzie gardzący innymi przez ich narodowość to ksenofoby i ciężko się żyje z takimi jednostkami w kraju, bo są zwykłymi szkodnikami - sprawiają, że
  • Odpowiedz