Wpis z mikrobloga

Ehh już naprawde nie mam po co zyć
nigdy nie będę wysoki, przystojny, inteligentny, bogaty
będzie ciągle tak jak jest teraz, nawet jak się próbuje starać to nic nie zmienia, a to jest takie bolesne
cokolwiek nie zrobie to jest masakra, brak przyjemności, tylko nieszczęście
#przegryw #depresja
  • 11
  • Odpowiedz
@qew12: tak to już jest jak się przegra na loterii genetycznej, można próbować się z tym pogodzić ale pogodzenie się = cope, więc zostaje tylko wegetacja w smutku, żalu i nienawiści
  • Odpowiedz
@Amicia: Można też spróbować po prostu żyć, zamiast skupiać się na tym, że się niezarucha i ma się #!$%@? wygląd skupić się na innych aspektach życia i ich poprawie. Polecam, mimo że jeszcze niczego z tych innych aspektów nie udało mi się poprawić.
  • Odpowiedz
@Jajozjadakure: teoretycznie tak, ale w praktyce nie ważne na czym byś się skupiał to zawsze z tyłu głowy będziesz myślał o tym że nigdy nikt cie nie chciał i nie zaruchales co będzie kończyć się epizodami mocnej depresji przed snem. Nie ważne jak bysmy się mocno nie oszukiwali, to seks i bliskość drugiej osoby są podstawowymi potrzebami człowieka i nie da się ich zastąpić niczym innym.
  • Odpowiedz
@Amicia: To i tak lepsze niż myślenie o tym 24 na 7 i nie robienie niczego tylko pogrążanie się w takich myślach i odczuciach. I nie zawsze, istnieją przecież osoby aseksualne ( ͡º ͜ʖ͡º) takim jest na pewno trochę łatwiej, bo chociaż ta jedna potrzeba nie wymaga zaspokojenia.
  • Odpowiedz
SATYSFAKCJA

Satysfakcja płynie z przezwyciężania naszych granic. Są rzeczy, na które się odważysz, pomimo obaw, bo chcesz poczuć radość i satysfakcję. Są też takie, na które nie będziesz jeszcze gotowy długo, a może i nigdy. Warto się zatem skupić na tych pierwszych.

Niepokoi mnie, że tak często piszesz o przyjemności, zamiast o radości. Na przyjemności skupiają się dzieci. Dorośli poszukują radości.

Czy
  • Odpowiedz
  • 0
@michal-przybylinski: Nie pamiętam kiedy ostatnio czułem satysfakcję z "przezwyciężania swoich granic". Radość dla mnie nie istnieje, jest tylko ból i świadomość, że pewnie będzie tego więcej.
Przesadzasz z tym szacunkiem i byciem lubianym. W większosci to zależy od pierwszego wrażenia i wyglądu.
Charakter większość ludzi ma podobny. Wystarczy nie być bardzo agresywnym.
Kasa naprawia sporą część problemów w życiu.
  • Odpowiedz