Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #zwiazki
Kup małe mieszkanko bo przecież potem możesz je zmienić na większe - no wiadomo że Polacy tak często robią ;))). Potem znajdziesz kobitę, ochajtacie się. Bombelek jeden i drugi a wy dalej w kawalerce i dalej nie stać was na większe mieszkanko. Karyna się wkurza, zaczyna często krzyczeć na ciebie i dzieci. Odbija jej więc też tobie. Dzieciaki z PTSD bo wychowały się w domu z agresją mamy i rosną incele. Dzieciaki się wyprowadzają, zaczyna was stać na zmianę mieszkania - kobita składa pozew o rozwód bo ona czuje że zmarnowała swoje życie przy tobie.

- nie rób tego błędu, nie kupuj małego mieszkania
- od razu kup 3 pokoje
  • 51
  • Odpowiedz
@kRz222: i po co miec 3 pokoje bedac singlem? Jak ludzi stac na mieszkanie, to czesto zarabiaja na tyle, ze za 3-4-5 lat bedzie ich stac aby sprzedac swoje 2 pokoje i dolozyc z kredytem do 3 pokoi. Placenie teraz za 70m2 gdzie bedzie sie mieszkac samemu - bez sensu moim zdaniem.
Jeszcze 2-3 lata temu, gdzie takie mieszkania byly po 7k/m2 - owszem. Obecnie? Dla mnie debilizm.
Ale to
  • Odpowiedz
i po co miec 3 pokoje bedac singlem? Jak ludzi stac na mieszkanie, to czesto zarabiaja na tyle, ze za 3-4-5 lat bedzie ich stac aby sprzedac swoje 2 pokoje i dolozyc z kredytem do 3 pokoi. Placenie teraz za 70m2 gdzie bedzie sie mieszkac samemu - bez sensu moim zdaniem.

Jeszcze 2-3 lata temu, gdzie takie mieszkania byly po 7k/m2 - owszem. Obecnie? Dla mnie debilizm.

Ale to tylko moje zdanie
  • Odpowiedz
@kRz222: oczywiście, że lepiej brać większe mieszkanie dziwię się że ktoś pisze w ogóle inaczej. Nawet jak kupisz mniejsze to bierzesz na nie kredyt + odsetki i co za 5 lat sprzedajesz i jesteś na minus bo wartość mieszkania na pewno nie będzie większa niż kredyt + odsetki i na dodatek kupując następne znowu bierzesz kredyt i masz do spłaty odsetki. Bez sensowne rozwiązanie pchające pieniądze bankom do ręki im
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: @Marek_Licyniusz_Krassus jeżeli kogoś stać na większe mieszkanie i planuje w przyszłości założenie rodziny (nawet jeśli teraz jest singlem) to oczywiście warto kupować większe mieszkanie. Po co w ogóle bawić się w jakieś odsprzedawanie i branie następnych kredytów? Nie ma to sensu. Mam wrażenie że w dzisiejszych czasach to ludzie tak sobie żyją z dnia na dzień od pierwszego do pierwszego bez żadnego planowania miesiąc w przód. Teraz potrzebuje
  • Odpowiedz
@kRz222:
Kup mieszkanie 3 pokojowe bo przecież potem możesz je zmienić na dom - no wiadomo że Polacy tak często robią ;))). Potem znajdziesz kobitę, ochajtacie się. Bombelek jeden i drugi a wy dalej w mieszkaniu bez ogródka i dalej nie stać was na dom. Karyna się wkurza, zaczyna często krzyczeć na ciebie i dzieci. Odbija jej więc też tobie. Dzieciaki z PTSD bo wychowały się w domu z agresją
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz jestem singlem i mam 88 mieszkanie. Nie wyobrażam sobie teraz żyć w kawalerce jak jakiś szczur. Z jednego pokoju zrobiłem sobie garderobę, z drugiego sypialnie a z trzeciego gaming room
  • Odpowiedz
@kRz222 ludzie 60m to nie jest duze mieszkanie XD w holandi gdzie kraj jest mały jezeli o ile w ogóle ktos idzie mieszkac do bloku to mieszkania maja po 80-110m, dwa balkony i czesto piwnice plus komórkę
  • Odpowiedz
@kRz222: jestem tego samego zdania. Jak już coś robić to robić porządnie. Kupuj od razu docelowe. A jak Cię na docelowe nie stać teraz to przy kupnie małego i wpakowaniu się w kredyt później też nie będzie stać. To już lepiej zaczekać kilka lat i odłożyć na docelowe.
  • Odpowiedz
@pwone: A w tym czasie ceny mieszkań dalej ci odjadą... Moim zdaniem jak nie masz żadnego mieszkania i musisz wynajmować to kup nawet to mniejsze na parę lat, a potem się przeniesiesz na większe
  • Odpowiedz
i po co miec 3 pokoje bedac singlem


@KromkaMistrz: salon i sypialnia są oczywiste, wiec zostaje jeden pokoj który można wykorzystać w zależności od potrzeb. To jest imo niezbędne minimum jak juz pakować w to oszczędności + kredyt. Dla mnie do pracy zdalnej i grania, kto inny może chcieć wrzucić domowa silke czy coś w tym stylu. Siedze teraz na 2 pokojach bo mogę siedzieć tanio i planuje teraz kupic
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Ja kupuję dla siebie samego 4 pokoje. 2-3 pójdą na podnajem AirBNB/Booking.com i essa. Poza sezonem mogą być studenciaki na pokojach i mieszkając tam mogę kontrolować co się dzieje.


Przeprowadzałem się już tyle razy w życiu, że jakbym miał po raz kolejny znosić i wnosić meble to by mnie #!$%@? strzelił.


@PfefferWerfer: Ile masz lat? Jeśli masz kase na duże mieszkanie to mieszkanie we własnym mieszkaniu z
  • Odpowiedz