Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #zwiazki
Kup małe mieszkanko bo przecież potem możesz je zmienić na większe - no wiadomo że Polacy tak często robią ;))). Potem znajdziesz kobitę, ochajtacie się. Bombelek jeden i drugi a wy dalej w kawalerce i dalej nie stać was na większe mieszkanko. Karyna się wkurza, zaczyna często krzyczeć na ciebie i dzieci. Odbija jej więc też tobie. Dzieciaki z PTSD bo wychowały się w domu z agresją mamy i rosną incele. Dzieciaki się wyprowadzają, zaczyna was stać na zmianę mieszkania - kobita składa pozew o rozwód bo ona czuje że zmarnowała swoje życie przy tobie.

- nie rób tego błędu, nie kupuj małego mieszkania
- od razu kup 3 pokoje
  • 51
  • Odpowiedz
kup nawet to mniejsze na parę lat, a potem się przeniesiesz na większe


@0macias0: no właśnie nie przeniesiesz się, bo koszty kredytu, raty i wykończenia zjedzą cię do reszty
  • Odpowiedz
@KeepCalm: 28. Całe życie mieszkam na współdzielonym i jakoś to idzie. Jak spłacę wystarczającą część kredytu to koniec podnajmowania - a zawsze mam poduszkę bezpieczeństwa, bo to miasto turystyczne.
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: @Marek_Licyniusz_Krassus

Salon: miejsce do relaksu, spożywania posiłków (przestrzeń wspólna)
Gabinet: miejsce do home office, realizacji hobby itp. (przestrzeń prywatna, wyizolowana)
Sypialnia: miejsce do spania ( ͡° ͜ʖ ͡°) (przestrzeń przyjęło się że wspólna)
Jako że przestrzenie wspólne to tylko salon i sypialnia (odliczam pomieszczenia techniczne typu kuchnia, toaleta), no to z matematyki wychodzi że pokoi trzeba 2 + n osób. Singiel (n=1) również potrzebuje 3 pokoi
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: mieszkam na 80m, mam 5 pokoi i uważam, że jest to dla mnie za mało a jestem singlem. Jeśli ma się dużo różnych hobby to potrafi zabierać to dużo miejsca :/ do tego mam parę kotów więc zawsze więcej miejsca się przyda.
  • Odpowiedz
am 5 pokoi i uważam, że jest to dla mnie za mało a jestem singlem. Jeśli ma się dużo różnych hobby to potrafi zabierać to dużo miejsca :/


@Ulany_Utopiec: A może po prostu masz burdel? Po kilku latach w jednym mieszkaniu zrobiłem porządki i na śmieci poszła z połowa rzeczy. Bo serio nie wyobrażam sobie jak na metrażu gdzie na luzie mieści się rodzina 2 + 1 (bo znam taką) tobie
  • Odpowiedz
@L3gion: jeden pokój to jest sprzęt do ćwiczeń (sztangi, ławeczka, maty, drązki itp), jeden pokój stoją drukarki 3d i farby do malowania figurek, jeden pokój to same półki zawalone grami i filmami plus kanapa tv i nagłośnienie, jeden pokój to sypialnia a najmniejszy to w zasadzie zrobiłem dla kotów xD na ścianach półki do wspinania, drapaki itp. a jeszcze muszę mieć miejsce na Lego, komiksy, figurki a ostatnio zacząłem zbierać pociągi,
  • Odpowiedz
@kRz222: Dokładnie, a najlepsze są te oferty mieszkań w których piszą "Idealne mieszkanie na start!". Mieszkanie to oczywiście kawalerka 28-32m za 350-450k. Na jaki kur&& start? Przecież będziesz to spłacać przez 20 lat, nawet jak masz dobry hajs to ci zejdzie z 10 lat, a ci którzy mają w ciul hajsu nie kupują przecież takich mieszkań dla siebie skoro od razu mogą większe xD
  • Odpowiedz
@kRz222 dokładnie. Ja mam 3 pokoje plus salon z aneksem i dwie łazienki. Zyje się komfortowo w dwie osoby, ale też zrobiłem błąd bo dwójką dzieci to dodatkowe 2 pokoje są potrzebne, więc optymalnie jest mieć 5 pokoi plus salon z kuchnią, dwie łazienki to takie minimum wtedy.
  • Odpowiedz
@kRz222: Prawidłowe scenariusze to:
-Twoja kobieta też kupiła kawalerkę, po ślubie sprzedajecie to i kupujcie mieszkanie pod siebie
-Twoja kobieta idzie do pracy, sprzedajecie kawalerkę i przenosicie się na większy metraż
  • Odpowiedz
@kRz222: na początek kupuje się kawalerkę albo dwa pokoje w dobrej lokalizacji - potem jak będzie potrzeba kupuje się większe, a to małe idzie w najem (za dobrą sumkę i bez problemu, bo jest w dobrej lokalizacji i spłaca siebie, a potem drugi kredyt)
  • Odpowiedz
@kRz222: Mieszkam samemu na 70m2 i nie uważam ze mieszkanie jest az nadwymiar salon miejsce gdzie gotuje, spedzam wolny czas. Sypialnia służy tylko wyłącznie do spania,trzeci pokój jako biuro (komputer,żelazko). w Kawalerce bym sie męczył
  • Odpowiedz