Wpis z mikrobloga

Ciekawe czy Rosjanie zrozumieją co się wczoraj wydarzyło.
Nie chodzi o sam zamach na Prigożyna, bo to można było zrobić po cichu, można było go odstrzelić przy pierwszej lepszej okazji.
Chodzi o to, że Putin nie tyle zabił Prigożyna czy Utkina, ale wiele niewinnych osób jak pilota, drugiego pilota, stewardesę.
To pokazuje wyrachowanie i brak jakichkolwiek zahamować przy zabijaniu niewinnych ludzi w celu uzyskania celu.

#rosja #ukraina #wojna
  • 27
  • Odpowiedz
@markhausen: serio chyba każdy wie, że to zbrodniarz I jest na miejscu jakim jest bo ma na swoim koncie wiele głów, pytanie czy osobiście kogoś zabił ale raczej napewno
  • Odpowiedz
  • 793
@markhausen: przeciez rosjanie daja serduszka pod filmami gdzie gina niewinni ludzie podczas bombardowań ukrainy, serio uważasz ze jakoś ich to dotknie ze jakis tam pilot zginął?
  • Odpowiedz
@markhausen: ale czym ty się dziwisz, kiedy umarł Stalin "wymieniono" cały skład osobowy opiekujący się obiektem. To norma u kolegów, nikt się nie zdziwi nawet, oni wręcz takich sytuacji oczekują od "silnego cara". Populacja byłaby zdziwiona, gdyby ekipa poboczna i wszyscy, którzy stali obok zdarzenia nie zginęli... To byłaby oznaka słabości. To jest inny świat, inna mentalność, tego nie zrozumiemy, ale tak to wygląda u nich i tyle...
  • Odpowiedz
@markhausen: no zabił. i co? tak wygląda świat. Idziesz do polityki a tam tak wygląda. zupelnie jak jazda uatem. 1 na 1000 bierze udział w wypadku, a 1 na 1000 w rosyjskiej polityce zostaje #!$%@?. ryzyko jak w handlu akcjami. nie rozumiem do czego pijesz?
  • Odpowiedz
To pokazuje wyrachowanie i brak jakichkolwiek zahamować przy zabijaniu niewinnych ludzi w celu uzyskania celu.


@markhausen: tak wygląda cała jego "kariera polityczna", już w 1999 roku rozkazał wysadzić bloki mieszkalne z ludźmi w środku (oficjalnie 313 zabitych i 932 rannych), żeby móc zabijać cywili w Czeczenii. A to był dopiero początek...
  • Odpowiedz
@markhausen: zajrzyj na ruski wykop. Zobaczysz dwój myślenie Orwella w rzeczywistości. Otóż oni dobrze wiedzą, że to zamach. Łączą wątki jak wszędzie na świecie, ale specyficznie dla nich to dobry car, źli bojarzy. Zastanawiam czy oni naprawdę wierzą, że Putin nie wiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy po prostu wskazanie Putina to już przesada w śmieszkowaniu i do łagru. W każdym razie życie. Władza robi rzeczy, nie
  • Odpowiedz
@markhausen: ruscy albo nie rozumieją, albo rozumieją i ich to nie obchodzi, życie ludzkie mało dla ciebie znaczy jak nie jesteś człowiekiem. Raczej są dumni że mają taką silną władzę, która nie pozwala sobie wejść na głowę i jak trzeba to "zrobi porządek"
  • Odpowiedz
@markhausen Oglądając to co się dzieje u rusków to trzeba przyjąć taką perspektywę jak przy oglądaniu filmu przyrodniczego. Brutalny, bezwzględny świat, który tak po prostu działa. Ogląda się to z przerażeniem i zafascynowaniem jednocześnie, ale najlepiej w tv a nie biegając z tymi zwierzakami razem na sawannie.
Chociaż różnica dla mnie jest taka, że wymierania dzikich zwierząt mi szkoda, a jakby ruski wymarli to bym się ucieszył.
  • Odpowiedz
@markhausen: Leży kobieta w łóżku z kochankiem i nagle słyszy obracanie klucza w drzwiach. Zaczyna się modlić:
- Boże, ratuj mnie. Wiem, że zgrzeszyłam, ale to było ostatni raz. Spraw, by mój mąż nie dostał się teraz do mieszkania.
Bóg zaciął zamek, ale rzecze:
- Uratowałem Cię, ale wiedz jedno. Nigdy w życiu nie zbliżaj się do żadnych zbiorników wodnych bo utoniesz.
Minęło kilka lat, kobieta sumiennie trzymała się zakazu, aż
  • Odpowiedz
@markhausen: rosja nie może zachowywać się jak normalny kraj i na przykład postawić przestępcę przed sądem. Oni nie byłoby sobą jakby każdego możliwego tematu nie załatwiali kłamstwami, propagandą i #!$%@? intrygami FSB, GRU czy innej służby wniesznej razwiedki. Zresztą te ich służby specjalne nawet ze sobą nie współpracują bo jak za komuny każda ma inne cele i motywy, więc nie zdziwiłbym się gdyby sam Putin nie miał pojęcia co się właściwie
  • Odpowiedz
@markhausen: Dlatego to się nazywa "dziki wschód". Dla typowego ruska życie ludzkie jest bezwartościowe i zastrzelenie kogoś na ulicy jak psa to normalka w tym chlewie. Pamiętam jak kiedyś na koncu każdego filmu Marcin Strzyżewski dodawał "obudź się Rosjo". Po jakimś czasie przestał bo w Rosji nikt nie śpi i wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że mordują bez powodu ludzi z sąsiedniego kraju.
  • Odpowiedz