Wpis z mikrobloga

@Kumpel19: może dlatego , że za pomoc Żydom w wymienionych w tym memie państwach nie obowiązywała kara śmierci. Tam "jedynie" można było trafić do obozu koncentracyjnego, masz może jakieś ststystyki skazanych i zmarłych za to gdzieś pod ręką?
  • Odpowiedz
@Kumpel19: @ppawel

druga sprawa to "Dotychczas tytuł Sprawiedliwych wśród Narodów Świata otrzymały 27 712 osoby z 51 krajów, w tym 7 112 Polaków (stan na 1 stycznia 2020 r.)."

I trzecia sprawa najwazniejsza

"W ramach Programu INDEX udało się ustalić, że liczba Polaków zamordowanych za pomoc Żydom nie przekroczyła 1,5 tys. osób.

Podsumowaniem prowadzonych przez kilka lat przez IPN badań zmierzających do ustalenia liczby Polaków represjonowanych za pomaganie Żydom w czasach
  • Odpowiedz
@Kumpel19: Po prostu w Polsce pomoc Żydom była częsta, więc i Niemcy podejmowali drastyczne środki w celu wymierzenia kar dobrym ludziom, w Belgii czy Holandii na swoich Żydów mieszkańcy mieli wywalone dlatego niepotrzebne były ze strony okupanta żadne środki zapobiegawcze
  • Odpowiedz
@Ryneczek: tak mieli wywalone że około 20 tys nazwisk na tabliczkach (nie licząc Polakow) w Ogrodzie JadWaszem upamiętnia ich wklad w ratowanie Żydów. Idź bądź mądry gdzie indziej.
  • Odpowiedz
@bombastick: Sama wyliczanka ile zginęło za pomoc Żydom wyjęta z pupy i nieprawdziwa w żadnym stopniu (np. taki Holender wysłany do obozu koncentracyjnego mógł przeżyć ale mógł też umrzeć i nie ujmuje się tego w tych śmiesznych statystykach) ALE cytujesz tutaj INDEX, który działa od 2005r. co samo w sobie podważa sens i wiarygodność jako że operuje głównie na archiwach państw które już nie istnieją jak NRD, Czechosłowacja, PRL i ZSSR.
  • Odpowiedz
@bombastick: nie no spoko mamy listę niech będzie 1500 nazwisk więc na pewno to 100% xD

Jak rozumiem ani jeden Polak oprócz tych 1500 nie zginął w związku z pomocą żydom prawda? xD

Jak rozumiem to gdybyś brał pod uwagę liczbę osób które zginęły np w Bitwie pod Mokrą brałbyś pod uwagę tylko te znane z imienia i nazwiska natomiast szacunki historyków- o jeśli chodzi o szacunki to nie bierzemy ich
  • Odpowiedz