Wpis z mikrobloga

Jakie są sensowne alternatywy dla #macbook biorąc pod uwagę ekran i jego rozdzielczość, głośniki, touchpad, jakość obudowy itp czyli coś o czym zapomina większość recenzentów? X1 Carbon? XPS?
Jakiś nowy procek Ryzen czy Intel wygrywa wydajnością, a potem wychodzi że laptop jako całość jest zwyczajnie gorszym "pakietem".

#laptopy #komputery #informatyka
  • 11
XPS?


@L3gion: XPS nie jest alternatywą, wywaliłem 12k na XPSa 4 lata temu bo bałem się MacOS, rok temu zmieniłem tego XPSa na MBP i tylko pluję sobie w brodę że tak późno. Za te pieniądze to był jeden z najgorszych zakupów w moim życiu, tak niedopracowany, psujący się i niedorobiony sprzęt nigdy nie powinien być oferowany, no chyba że za 1999zł.
@L3gion Widzialem porównanie i w stosunku do 14 pro XPS ma się ok, no ale 16 pro to już wyższa liga. Druga sprawa to to, że optymalizacja poboru mocy Intela i nvidii leży, AMD nie wiem ale zgaduję, że to samo. M2 to najlepszy czip jaki powstał i warto brać maka aby go doświadczyć. XPS na baterii pociągnie 6 godzin i ograniczy moc CPU, mac na luzie zrobi 18 i cały czas
tez ostatnio slysze mnostwo złych opinii na temat XPS


@MercedesBenizPolska: nie mam wiedzy na temat tych ostatnich, ale ten sprzed 4 lat:
1. wsadzili wifi killera które się rozłączało co 15 minut, oficjalne rozwiązanie Della opublikowane na stronie produktu - ze strony killera ściągnij sobie uninstaller sterowników i potem ich sterowniki i coś-tam już nie pamiętam co dalej, rewelacja
2. po zakupie MBP oddałem XPSa komuś w rodzinie i po resecie