Wpis z mikrobloga

@Shoun: "Wiecie że jak odpalicie aplikacje Win32 pod Windowsem 10 to będą działały?"
A wiedziałeś że jak jak naciśniesz Alt+F4 to zamykasz obecnie aktywny program? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To co pokazałeś to absolutna oczywistość. Właśnie sobie odpaliłem notatnik z Windowsa 98 pod Windowsem 10, zero problemów. Tak samo mogę odpalić starego Pasjansa, Painta i wszystko inne co było robione pod Win32.

Fajniejsze schody masz przy odpalaniu
supra107 - @Shoun: "Wiecie że jak odpalicie aplikacje Win32 pod Windowsem 10 to będą ...

źródło: image

Pobierz
@vulcanitu: Tak samo nowa architektura, przechodzimy z PPC na x86 a potem z x86 na ARM i macie się deweloperzy dostosować albo gińcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tymczasem Windows ARM jest gdzieś pomiędzy żartem a tragedią.
@L3gion @vulcanitu Myślę że to też ma związek z tym że po prostu zbyt dużo softu polega na tym że Windows NT był standardem od lat 90. Tymczasem Linuks ma tą kompatybilność wsteczną gdzieś bo standardem stał się tylko w zastosowaniach profesjonalnych i to długo po latach 90 a macOS ma gdzieś bo Apple standardem jedynie jest w zastosowaniach takich jak grafika czy produkcja muzyki, a tam wszyscy deweloperzy się dostosują.

Dlatego