Wpis z mikrobloga

Dawno nie kupowałem srebra. Parę lat temu najtaniej było na coininvest ale tak patrzę to jest tam aktualnie drogo. Coś zmienili? Gdzie teraz tanio kupować bulionówki?
#srebro
  • 20
  • 0
@cor1sto: No właśnie nie w tym rzecz. Ostatnio brałem z coininvest po 123/oz a teraz jest tam 128/oz. Wtedy było tam najtaniej a teraz w metalmarket jest 111/oz gdzie coininvest 128/oz. Przebitka ogromna
@cranberry250: dlaczego bez sensu? Jeśli kupujesz srebro na długi termin to co za różnica?
Dla mnie się liczy żeby było jak najtaniej w danym momencie. Wolę kupić za 110zł/uncja w metalmarket i otrzymać monety za kilka miesięcy niż kupić w innym sklepie za 118zł/uncja i dostać monety za kilka dni.
@Lutonn: Coininvest odpada, bo teraz w Niemczech jest podatek od zakupu srebra, dlatego raczej już nie będą konkurencyjni. Wspomniany metalmarket, metale lokacyjne i wyroby mennicze to trzy sklepy tego samego właściciela. Jak masz konto w jednym, to działa w dwóch pozostałych. Między nimi też mogą być jakieś drobne różnice w cenach, np. metalmarket ma zwykle najniższe, ale nie oferuje wysyłki za pobraniem. Zrobiłem u niego kilka zakupów bez problemu.
Są dwie
  • 0
@ZygmuntTamburino: Kupuję przynajmniej na kilka lat jako dywersyfikacja portfela. Mam jedną sztabkę i w sumie raczej nie kupię więcej. Autentyczność monet możesz sprawdzić szybko samemu a ze sztabkami jest już gorzej. Złota na razie nie mam