Wpis z mikrobloga

Szukam kogoś kto zna się na #lpg
Kończy mi się ważność butli, raz już była badana więc drugie badanie nie wchodzi w grę i trzeba wymienić. Butla ważna jest do 30.09, natomiast przegląd jest ważny do 15.09.
1) Czy diagnosta podbije przegląd normalnie na rok czasu i będę mógł przez większość najbliższego roku jeździć z nieważną butlą?
2) Na necie pełno jest używanych butli z homologacją, czy mogę taką kupić i u siebie założyć samemu?
3) Czy w grę wchodzi tylko kupno nowej butli?
#motoryzacja #samochody
  • 8
@Pepu323: 1. Zalezy od diagnosty. 2. Mozesz tylko policz czy ci się to opłaca i pytaj o papiery od butli. Jezeli nie ma to co prawda tdt moze ci wystawić duplikat, ale to dodatkowa zabawa. 3. Nie ważne czy nowa czy stara to musi byc wazna legalizacja i tyle
@Pepu323
1. podbije przegląd, ale jak trafisz później na upierdliwą drogówkę to zabiorą dowód
2. możesz, ale musisz mieć podbity dowód homologacji od diagnosty
3. możesz się bawić z samodzielną wymianą, ale jest to nie opłacalne. Zaoszczędzisz parę groszy, a później będziesz miał pod górkę, a i tak do warsztatu LPG po odbiór będziesz musiał podjechać.
Dwa, że w razie wypadku, jak ubezpieczyciel dopatrzy się takich januszowych rozwiązań to będzie po ubezpieczeniu
@mexxl nie trzeba jechać do warsztatu po odbiór. Butle kupujesz z homologacją i to na nią dostajesz dokument, z którym robisz przegląd
@mexxl nie trzeba jechać do warsztatu po odbiór. Butle kupujesz z homologacją i to na nią dostajesz dokument, z którym robisz przegląd

@Pepu323 przejdziesz przegląd bo w momencie jego wykonywania butla będzie ważna. Mialem teraz identyczną sytuację, przegląd w sierpniu a butla ważna do września.
@mexxl wymieniłem ostatecznie butlę na nową w warsztacie specjalizującym się montażem LPG. Za zbiornik i usługę wymiany wraz z badaniem technicznym zapłaciłem 800+160 zł.
Na tym papierku nie ma żadnych numerów rejestracyjnych, są tylko numery butli
wołam @Strigiformesman @T34v2