Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Heja, mam mieszkanie na kredycie. Chciałbym je sprzedać, spłacić resztę kredytu, a pozostałą gotówkę wykorzystać jako wkład własny na nową nieruchomość. Jak to najlepiej przeprowadzić? Czy są banki mające oferty na takie skomplikowane operacje? Czy doradcy się tym zajmują? Czy trzeba kombinować samemu? Za wszelkie informacje dziękuję
  • 6
@kocyk512: Taka transakcja może być przeprowadzona na kilka sposobów.

Najprostszy to zakup nowego mieszkania w pierwszej kolejności, a następnie sprzedaż starego. Problemem może być zdolność kredytowa i wkład własny.

Kolejnym rozwiązaniem jest jednoczesna sprzedaż posiadanego mieszkania i zakup nowego. Tutaj problemy się mnożą. Pierwszym jest jednoczesne znalezienie chętnego na posiadane mieszkanie i znalezienie odpowiedniej nowej nieruchomości. Drugim problemem jest zgranie wszystkich terminów, zarówno płatności, jak i wydania obu lokali.
@marcpol: dzięki, właśnie stąd wynika mój post. Jakie są zwyczajowo terminy na przekazanie nieruchomości gdy ja sprzedam lub kupię?


@kocyk512: Najczęściej nieruchomość jest wydawana od razu po zapłacie, ale terminy zależą od uzgodnień stron i bywają bardzo różne - może to być też kilka miesięcy.