Wpis z mikrobloga

#film
10 lekcji, które zebrałem z Jak stracić faceta w 10 dni

Kiedy po raz pierwszy obejrzałem How to Lose a Guy, miałem 18 lat i byłem bardzo podekscytowany z dwóch ważnych powodów: 1) Wtedy Kate Hudson była dla mnie jak kultowa Penny Lane i 2) Byłem o solidnym rom-comie. To znaczy, daj spokój! Spójrzcie na ten plakat. Spójrzcie na tę dumę McConaugheya. Spójrzcie na tego niedawnego zdobywcę Oscara. Czas jest jak niekończąca się pętla, ludzie. I właśnie dlatego w tym tygodniu zagłębiamy się w film, który dotyczy zakładu, kolesia, dziewczyny i nie, nie pizzy (chociaż chciałbym, żeby tak było).

Oto, co dostałem z Jak stracić faceta w 10 dni.

To nie jest prawdziwa kariera dziennikarska / pisarska

Dobrze, więc wysłuchaj mnie. Dziennikarstwo już tak nie działa. Przynajmniej nie do końca. Nie byłem dziennikarzem ani pisarzem w 2003 roku, ale nie mogę przestać się zastanawiać, czy ktoś, kto napisał comiesięczny poradnik, dostałby tak wygodny występ w dzisiejszych czasach. To znaczy, może mogli po prostu pracować z domu, prawda? Ale bądźmy tu szczerzy. Czasy się zmieniły. Gdyby akcja tego filmu rozgrywała się w 2014 roku, Andie Anderson (tak, jej rodzice zupełnie nie byli fanami) byłaby freelancerem z domu, wymyślając słowa dla wielu różnych miejsc. Mogę się odnieść! A może krzątałaby się w biurze czasopisma, wyrzucając tony innych treści. I nie ma mowy, żeby przesunęła te wszystkie darmowe próbki ubrań. Prawdopodobnie. Ale hej, pracuję z domu, więc co ja wiem?

Wiecznie załamany kumpel Andie byłby bezrobotny

Oto odrobina mądrości, którą obdarzyła mnie dorosłość: świat nie zatrzymuje się dla twojego złamanego serca. Tak, twoi kumple i rodzina mogą współczuć twoim nieszczęściom, ale twój szef? Nie. Nie będą huczeć, jeśli zostaniesz porzucony. Prawdopodobnie powiedzą: "To trudne" i mogą to mieć na myśli (trochę), ale wiecie co? Nadal oczekuje się, że pojawisz się i załatwisz sprawy. Wyobraź sobie, że wzywasz chorego, ponieważ skończył się tygodniowy fling? Tak, nie dzieje się! Polowałbyś na nową pracę, zanim się zorientujesz.

W prawdziwym świecie Andie i jej kumpel powiedzieliby: "Stary, poważnie? Dostaniesz puszkę, jeśli to pociągniesz – weź to przez noggin. " I wysyłaliby to SMS-y ze swoich boksów, bo na tym polega dorosłość.

Obstawiasz w ten sposób? Okropny pomysł, zawsze.

Kiedy, och, kiedy, zakłady sprawdziły się w filmach? Nigdy, to kiedy! Dowód A: Ona jest tym wszystkim – dowodem na to, że ktoś musi zostać zraniony, prawdopodobnie okaleczony na całe życie. W tym filmie dwóch poważnie pochłoniętych sobą ludzi wykorzystuje się nawzajem, aby iść naprzód. Ale poczekaj, co by było, gdyby Andie nie grała? Wtedy byłaby dziewczyną pielęgnującą ból serca po tym, jak McConaughey wyciągnął wtyczkę, co, bądźmy szczerzy, zrobiłby to. A co, jeśli McConaughey nie był w to zaangażowany i zabrał tę dziewczynę do domu, aby spotkać się ze swoją rodziną, tylko po to, by dowiedzieć się, że jest kompletnym oszustem? Ludzie, mówimy tu o wielkiej traumie. Emocjonalne zamieszanie.

Miłość nie działa w ten sposób, jestem prawie pewien

Nie jestem guru miłości, ALE! Mogę śmiało powiedzieć, że zazwyczaj nie zakochasz się w kimś, kto a) okłamuje cię każdego dnia, w którym go znasz, b) wykorzystuje cię jako odskocznię do swoich celów zawodowych, c) nigdy nie pozwala swojemu prawdziwemu ja błyszczeć, ponieważ jest zbyt zajęty udawaniem go dla rozwoju kariery. Po prostu się nie sumuje. To znaczy, jasne, jeśli oboje jesteście hotties, może zabawicie się przypadkowym flingiem, ale nie. Wtedy wpatrywałeś się w swoje odbicie i zastanawiałeś się: "Kim naprawdę jestem?" Następną rzeczą, którą wiesz, jest przeprowadzka do Waszyngtonu, tak jak Andie, aby zacząć od nowa – najlepiej w firmie Olivii Pope z Scandal.

Fragment "Love Fern" jest zawsze zabawny, pamiętaj o tym

Bądźmy szczerzy, cała scena pokerowa to zamieszki, ponieważ Kate Hudson jest hukiem i wszyscy o tym wiemy. Ale nie mogę przestać wspominać rozdzierającego wnętrzności śmiechu, który mi umknął, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem jej pas: "PEEK-A-BOO!" Człowieku, robię to do dziś.

A także przyjaciel Andie jako terapeuta? Z tymi okularami, które są teraz moimi ostatecznymi celami dodatkowymi.

Ten ruch faktycznie przybija "szalone" błędne przekonanie

Słuchajcie, ludzie. Tak, Andie jest szalona, ale McConaughey też. Obaj są poza swoimi rockerami, w równym stopniu. Te postacie? Poważnie, mogliby uchodzić za socjopatów. Skąd mam wiedzieć? Oglądałeś House of Cards? Założę się, że tak, bo Kevin Spacey jest jak wieczna sympatia wszystkich.

Tak więc, oglądając How to Lose a Guy, zadaj sobie pytanie: czy Frank Underwood zrobiłby to szaleństwo? Tak, całkowicie by to zrobił. Podłączasz się do zakładu tylko po to, aby wylądować w kampanii reklamowej "lukrowego diamentu"? To jest w jego zaułku. Wniosek: ten film zagłębia się w ludzkie zachowanie. Nie tylko panie".

Te dziewczyny, które stawiają na McConaugheya, potrzebują własnego filmu

Wyobraźcie sobie film o tych sprytnych Judysach, którzy postawili na McConaugheya. Ten film rozlałby ziarna na kilka palących pytań: Kim oni są? Jak to się stało, że stali się tacy bezwzględni? Co zrobił McConaughey, by zasłużyć na ich gniew? I czego możemy się nauczyć z ich szalonych intryg? Poważnie, te postacie są moimi najlepszymi wyborami w całym filmie. Totalni geniusze. Muszę wiedzieć: kiedy i jak się w to zamienili? Niech będzie wiadomo, że nie są złoczyńcami, są bohaterami. Oglądałem film, program telewizyjny i brałem przewodnik zatytułowany "Doing What I Want: The Art of Winning".

Żaden przyzwoity szef nie sprawia, że oszukujesz kogoś na liście 10 najlepszych

Okej, okej, nie mogę powiedzieć na pewno, że to się nigdy nie zdarza. ALE wiem, że dobry szef nie wykonałby tego wyczynu. Wyobraźcie sobie: Andie mówi: "Hej Lana, naprawdę kopię tego faceta", a Lana na to: "CHCIAŁAŚ ZAJĄĆ SIĘ SPRAWAMI RZĄDOWYMI, PRAWDA?" Mimo że ma to związek z polityką, Andie utknęła w tym zadaniu. To prawda, mogła obstawać przy swoim i powiedzieć: "Nie, wychodzę. Nienawidzę tego koncertu", ale tego nie zrobiła. Jej wybór. Ale chodzi o to, że jeśli twój szef jest podekscytowany tym, że oszukujesz kogoś na liście 10 najlepszych, w zasadzie gra socjopatyczne role Kevina Spaceya i nadszedł czas, aby pożegnać się z adieu. (Kocham cię, Kevin!)

Nie przeprowadzaj się na pojedynczą rozmowę kwalifikacyjną

To znaczy, jasne, ryzyko Andie opłaciło się, kiedy w końcu uspokoiła się z opanowania (tak, to jest magazyn, prawda?), i hej, ukłony dla niej. Ale poważnie, nigdy... NIGDY – nie wstawaj i nie ruszaj się tylko na wywiad. Wywiad! Wiesz, ile wywiadów przeszedłem? W liceum przeprowadziłem wywiad na koncert Old Navy, pozwoliłem, aby przypadkowe przekleństwo wymknęło się i zgadnij co? Nie dostałem pracy. Wyobraź sobie, że przeniosłbym się do Old Navy? Albo gdziekolwiek? Pamiętaj, co powiedziała Kristen Johnston: "Nie jedź do L.A. bez odpowiedniego zaproszenia". W tym przypadku dotyczy to Waszyngtonu, ponieważ Andie nigdy wcześniej nawet nie zajmowała się polityką. Prawdopodobnie będziesz potrzebował kilku staży, aby włamać się do dużej gazety, wiesz?

Trzymaj się... CZEKAĆ! Ale przeprowadź się do Waszyngtonu, jeśli to twoje marzenie

Och, ale pamiętasz tę część, kiedy Matthew McConaughey mówi jej, żeby wróciła do Nowego Jorku, a ona po prostu się z tym zgadza? Trzymaj telefon! Poważnie, co?! NIE! I nie tylko to, nawet z nią o tym nie rozmawia. Mówi: "Yo, kierowcy (nawet nie Andie), zabierz jej rzeczy z powrotem do domu". Kim w ogóle jest ten dziwny człowiek? Ale hej, nie martw się, MĘŻCZYZNA TAK POWIEDZIAŁ. A potem jest jak magia: bez rozdzielczości, tylko smooch. Ani słowa o tym, że jest na moście, ani o tym, dlaczego powinna przeprowadzić się do Waszyngtonu, ani o tym, jak będą żonglować karierami. Nada.

Teraz posłuchajcie. Uwielbiam rom-comy i mam szalony szacunek dla wszystkich zaangażowanych w ten film. Ale muszę być z tobą prawdziwy – nie. Twoje życie nie powinno tego odzwierciedlać. Koledzy nie powinni dyktować twoich ruchów i decyzji, niezależnie od tego, czy chodzi o twoją karierę pisarską, czy o to, dokąd zmierzasz, niezależnie od tego, czy możesz pisać o polityce w Nowym Jorku. Rozmowy muszą się odbyć. Te najważniejsze rozmowy "gdzie chcemy mieszkać?". O rany, teraz Andie opuszcza wywiad, więc w zasadzie podpala profesjonalny most, który może mieć znaczenie w przyszłości.

Oto konkluzja: Jak stracić faceta w 10 dni to zabawny, nostalgiczny film z naszej młodości.

„Jak pozbyć się faceta w 10 dni” (https://www.99reel.com/movies/how-to-lose-a-guy-in-10-days/„Jak pozbyć się faceta w 10 dni” to lekka i zabawna romantyczna komedia, opowiadająca o śmiesznych wyzwaniach, jakie stawia sobie para przez 10 dni. link[https://www.reeltip.com/movies/how-to-lose-a-guy-in-10-days/]
  • 2