Wpis z mikrobloga

Mam możliwość kupienia domu (SSZ), oferta normalna rozkład i metraż mi pasuje. Na co powinienem zwrócić uwagę? Brak tynków więc wszystko widoczne jak na dłoni, nawet dom jest wyniesiony ponad poziom działki co pozwoli ocenić fundamenty.

#dom #budujzwykopem #budowadomu
  • 5
  • Odpowiedz
@Mintaa: od spraw technicznych, ważne są też kwestie prawne, pierwsza rzecz, to sprawdź księgę wieczysta a szczególnie dział II (własność) dział III (ograniczone prawa rzeczowe) i dział IV (hipoteki), dobrze jest też sprawdzić pozwolenie na budowę, dziennik budowy, wypis z rejestru gruntów (może być uproszczony czy wszystko się zgadza no i kopię mapy). Dopytaj o granice, no i czy np. budynek stoi w tym miejscu co powinien zgodnie z projektem, bo
  • Odpowiedz
@Mintaa: najlepiej chyba skorzystać z usługi, jakiegoś inspektora nadzoru inwestorskiego( kogoś od odbiorów, kierownika bud. lub szefa firmy budowlanej) i posprawdzać, fundament, ściany, okna, strop I dach.
  • Odpowiedz
@Mintaa: może jakieś badania geologiczne jaki jest grunt? Warunki wodne? Jakies pierd.... urzedy od tych warunkow są..najle0iej w gminie sie zapytac potem dopiero jechac do wodniakow. Warunki zabudowy i czy ten dom je spełnia. Jakieś niedoroby typu krzywe ściany, niestandardowe otwory na drzwi, jakie okna czy nie "deweloperskie po taniosci". Jak prąd jest to czy nie ma zwarc przy normalnym obciążeniu. Nie jestem budowlańcem ale sam budowałem dom (z tesciem i
  • Odpowiedz