Wpis z mikrobloga

XD Eh poljaki xD

Pani tłumaczy że zwyczaj to raczej brać furę do 15% rocznych zarobków tj. z serwisem, ubezpieczeniem itp.
Czyli przy 60k eur wychodzi 9k, czyli przy 270k pln, 40,5k złotych. No spoko, każdy średnio zarabia te 270k rocznie w pl też więc chodżmy coś kupić ze średniej półki powiedzmy Merca za ten czas poświęcony na pracę, ale żadne amg, fajnie by było wziąć ze słabym silnikiem diesla bo i ekonomiczniejsze i tańsze. AMG może za parę lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wchodzimy więc na stronkę no i szperamy, budżet w końcu mamy 9000. Co by tu wziąć??
No, ta e-klasa coupe spoko, [2022 rocznik, 25k przebiegu](https://www.mercedes-benz.de/passengercars/mercedes-benz-cars/vehicle-search.html/u/used-vehicles/d/details/?brand=Mercedes-Benz&class=E-Klasse&engine=E-220&bodyType=Coupé&date=02-2022&fuel=Diesel&km=24874&price=52790&id=0523b2d73171026267e7a5f7cff3af1a), wygląda spoko - bierzemy na 4 lata. Ratka wychodzi 465 w zaokrągleniu więc x12 = 5580. Ok, no to zostaje 3420 na maintanence no i ubezpieczenie, ale chyba powinno styknąć? :D Cieszymy się nową eklasą.

No to hmm... każdy taki zarabiający poljak typową średnią krajową tj. 250k/rok, chyba powinien mieć tańszą cenę w miarę albo chociaż równą jeśli chodzi o swoją pracę co nie? XD BŁĄD!
My mamy budżet 40,5k na auto, więc wejdźmy na stronę Merca i wybierzmy taki sam model. Jest 2020 rocznik, jest 20k, taki sam silnik, trochę gorszy kolor ale co tam, wygląda też spoko i we wnętrzu tak samo - bierzemy na 4 lata. Ratka wychodzi równe 5310 więc x12 = 63720. Ok, no to zostaje ... a nie czekaj.

XDDDD Niech to ktoś podliczy co do roboczogodzin bo ja nie mam siły xD

#bekazpolakow #zarobki #pieniadze #niemcy #polska #mojkrajtakipiekny #samochody #krajzdykty
interpenetrate - XD Eh poljaki xD

Pani tłumaczy że zwyczaj to raczej brać furę do 15...

źródło: obraz_2023-08-17_153149265

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@paczelok: i już pierwszy argument osobisty poleciał długo nie trzeba było czekać xD nikt nie czyta tylko wszyscy bez pomyślunku plusują pierwszy komentarz xD

@pieczony_szczur_z_ogniska Nie dla poljaka nowe fajne auto za 62% możliwości z 15% rocznej pensji to muszą sobie radzić
@programista15cm: czy ja mówię że źle gada? ja kpie z chlewu, ze nawet jedno to zarobki, ale #!$%@? żeby jedno auto TAKIE SAMO xD kosztowało
interpenetrate - @paczelok: i już pierwszy argument osobisty poleciał długo nie trzeb...

źródło: obraz_2023-08-17_164413912

Pobierz
  • Odpowiedz
@interpenetrate: ale z domem to inaczej trzeba liczyć bo w USA mają nawet 10% wartości nieruchomości podatku rocznie. I kto tu jest #!$%@??
A to, że przeciętnego Polaka, realnie, stać tylko na stary szrot to niestety smutna prawda. Według tych wyliczeń to, co potwierdzają memy o nosaczu i autach na olx, to masz około 6k na obsługę auta przy zarobkach 3500 netto. Więc auto trzeba szukać za 2-3k xD
  • Odpowiedz
@interpenetrate: @pieczony_szczur_z_ogniska

Ja kocham gdy wjeżdżasz na jakieś patoblokowisko w Niemczech i wszędzie stoją Audi, BWM, Mercedesy, Porsche (cayenne jedynka xD) jedne starsze, drugie trochę nowsze.

A jak skoczę na jakąś wioskę gdzie mieszkają sobie bogaci Niemcy z dowalobymi chatami? Hyundaie, Golfy i inne średnie VW. Ogólnie dużo dość nowych samochodów ale z tej niższej-sredniej półki. Ale widać A klasy jedynki a raz widziałem pod domem Cinquecento. Ale pewnie
  • Odpowiedz
@erni13:

To tez zalezy w jakim kto jest wieku. Im ktos jest starszy (a starsi sa zazwyczaj znacznie bogatsi niz mlodsi) tym bardziej ma wyjeb** na to czym jezdzi i generalnie na innych. Tacy ludzie maja zone, prace, dzieci, firmy nie musza nic nikomu udowadniac, a drogie auta nie sa im do niczego potrzebne. Kase wola albo zainwestowac albo dac dzieciom.

A jak ktos jest mlodszy to bardziej mu zalezy
  • Odpowiedz
@Dorodny_Wieprz: dokładnie, najlepiej jak na początku będąc młodym nie masz kasy więc nie możesz się cieszyć życiem ani zaimponować płci przeciwnej ale przynajmniej potem nie masz rodziny i dzieci i pewnie firmy żeby móc mieć #!$%@? w wielkiej chacie bo twoje potrzeby są spełnione
  • Odpowiedz