Wpis z mikrobloga

słuchajcie jak to jest w #wybory :

jeżeli kandydat da mi 20 zł przed głosowaniem, żebym zagłosował na niego, to będzie przestępstwo
ale jeżeli obieca mi że da mi 20 zł po wyborach, a potem zrobi mnie w bambuko - to wszystko jest w porządku, zgodne z prawem?
  • 16
  • Odpowiedz
to wszystko jest w porządku, zgodne z prawem?


@heniek_8: Tak, bo w pierwszym wypadku dostajesz pieniądze by coś zrobić, a w drugim dostajesz pieniądze niezależnie od tego jak zagłosujesz, jeśli tylko wygra dana strona i jeśli spełni swoją obietnicę.

Jedna rzecz to łapówka, a druga to reklama. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@heniek_8:
Nie tylko zgodnie z prawem, ale to również program wyborczy ryżego wspaniałego pana na białym koniu, byle tylko dostał szansę na powrót ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@heniek_8: ciekawostka a propos de facto - Roman Abramowicz (ten od Chelsea) objął kiedyś władzę nad wyjątkowo biedną ruską gubernią dając każdemu butelkę wódki za głos na niego. Ale potem pobudował szkoły, drogi, dał ludziom pracę i gubernia w niedługim czasie okazała się drugim najlepszym w Rosji miejscem do życia. Podobno w sondzie ulicznej "kim dla ciebie jest Roman Abramowicz?" 20% respondentów odpowiedziało: "Bogiem".
  • Odpowiedz
@heniek_8: Jest jeszcze śmieszniej jak ja dam policjantowi 200 zł do ręki żeby mnie puścił to jest łapówka a jak ludzie zagłosują za czymś a potem przychodzi korpo żeby zrobić dziury w prawie pod swoje interesy i płaci politykowi walizkę pieniędzy to to jest lobbing i jest wszystko spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@heniek_8: ależ oczywiście, powiem więcej, można by zacytować wybitnego dyplomatę (xD)

Dwa razy obiecać to jak raz dotrzymać

śmiechom w Amber Room nie było końca xD
  • Odpowiedz
@robertx: no tak, bo każdy powinien mieć podejście wyborcy PO, która obiecuje wszystko i niczego później nie realizuje i się z tego cieszy, że mu napluli w ryj. I wy się uważacie za tych inteligentniejszych od pisiorów. XD
  • Odpowiedz