Wpis z mikrobloga

#fotowoltaika
Ile kosztuje prosta instalacja fotowoltaiczna w aglomeracji warszawskiej?
Płacę 180-230 zł miesięcznie za prąd w szeregowcu 150m²
Dach skośny od strony wschodniej, budynek z 2022.
Wszędzie porównywarki pisane na kolanie byleby zdobyć numer telefonu i maila ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 15
@jenkins_slave:
https://allegro.pl/kategoria/ogrzewanie-kolektory-sloneczne-i-panele-fotowoltaiczne-258713?string=instalacja%20fotowoltaiczna

Ile zajmuje? jedne panel ma ok 1.8/1.1 m, moc takiego panela to 450-490watt.

Policz czy spójrz na fakturę ile rocznie zużywasz prądu,

Z 1kw paneli rocznie produkuje się w PL 700-1000kwh prądu. Jak masz dach na wschód to licz te 700kw.

Jak się zdecydujesz, to kompetentna firma wszystko powyższe sama przeliczy.
@zibizz1: To że przyłączą nie znaczy, że będziesz mógł sprzedać. Poza tym mogą ci odmówić ze względów "technicznych"

@jenkins_slave: W Gdańsku znajomy zakładał w kwietniu w szeregowcu - 6kWp + magazyn 6.1kWh. Wszystko robiła firma zewnętrzna. Całość 60k PLN przed dofinansowaniem. Jeszcze nie wie czy cokolwiek dostanie z dofinansowania. Z tego co mi mówił to na 6kWp powinien mieć co najmniej 12kWh magazyn.
Ja będę robił sam w przyszłym roku
@BeginEnd nie mogą odmówić. do mocy przyłącza jeśli to jest poniżej 50kW mają obowiązek podłączyć. Skoro przyłącze jest np 14kW i tyle mogę pobierać to mogę też tyle wysyłać, nie mogą odmówić.

Skąd masz informacje że mogą odmówić?
@zibizz1: Jak nie ma warunków technicznych to nie przyłączą i tyle. Jak nawet przyłączą, a sieć jest zawalona panelami to falownik ci się będzie po prostu wyłączał i co z tego, że masz 15kWp przyłączone jak nic z tego nie sprzedasz, a co więcej będziesz zmuszony kupować z sieci bo twój falownik się wyłączy ;P

Dlatego nie zamierzam inwestować w panele tylko w magazyn + najtańsza taryfa poza szczytowa.
@BeginEnd ale masz warunki techniczne bo skoro masz już przyłącze na daną moc do możesz taka moc przesyłać. Jeśli energia nie spełnia parametrów to ZE musi to naprawić i to robi. Zaskoczeniem może być tylko to że dość częste napięcie ponad 253V i wyłączanie się falownika mieści się w odpowiednich parametrach
@BeginEnd daj chociaż jeden przykład udokumentowany że odmówili przyłączenia instalacji prosumentowi prywatnemu.

Gadają ludzie ale nikt nie potrafi faktami poprzeć tego.