Wpis z mikrobloga

#podroze #mandat #czechy #parkowanie #motoryzacja #prawo #skalnemiasto #adrszpaskie
Siemka. Zaparkowałem dziś niedaleko trasy prowadzącej na adrszpaskie skalne miasto. Niestety zrobiłem to na poboczu podobnie jak sznur innych samochodów, a nie na płatnym parkingu (ok. 50 zł). Gdy wróciłem do auta to za wycieraczką miałem wezwanie na miejscowy komisariat. Raz, że po czesku i mało rozumiem. Dwa, że oni chcieli tego samego dnia, a ja zauważyłem to późną porą wieczorną. Co mi za to grozi? Czy mam się czego bać? Są jakieś konsekwencję mojego niestawienia się na komisariacie? Czy jest szansa, że uniknę odpowiedzialności. Dzięki za odpowiedzi.
  • 13
  • Odpowiedz
@Slaso20: Nie wiem jak w czechach ale w polsce to po prostu taka formuła - masz się stawić od razu żeby im powiedzieć kto kierował inaczej ściągną dane właściciela i przyjdzie wezwanie/mandat listem.
  • Odpowiedz
@Slaso20: raczej nie głupota, tylko decyzja wynikającego z pychy „mam samochód, więc mogę”.
Idziesz normalnie na policję wyjaśnić sprawę.
Jesteśmy w tej samej UE, mamy umowy o rozwiązywaniu takich spraw. Jak zostawisz, to cię dojadą na kwotę, że się przesiądziesz na deskorolkę z OLX.
  • Odpowiedz
  • 0
@wykopyrek: Trochę nadinterpretacja. Ciężko mi to wyjaśnić jeśli nie umiem po czesku. Druga sprawa, że podali godzinę na którą mam się stawić wcześniejszą niż znalazłem papier. Trzecia sprawa, nie wiem co wyjaśniać. Tak, zaparkowałem w miejscu niedozwolonym i tyle. Osoba przekraczającą prędkość też się tłumaczy?
  • Odpowiedz
@Slaso20: dwie wersje, dostaniesz mandat, który pewnie przyjdzie pocztą za jakiś czas, bo trzeba ustalić kim jesteś po blachach, druga oleją to bo dużo zachodu. Kartkę za szybą mógł zerwać wiatr, zjeść wiewiórka albo cokolwiek innego, średnio bym się tym przejmował. Zerknij sobie gdzieś na necie ile za to śmieszne wykroczenie możesz dostać mandat w Czechach i tyle.
  • Odpowiedz
@Slaso20: Pewnie jakieś doliczą za wysyłkę itd. ale to będzie 50-100zł dodatkowe, a nie"dojadą na kwotę, że się przesiądziesz na deskorolkę z OLX." jak ktoś tam pisze. Czyli dalej na pewno nie ma sensu specjalnie jeździć wyjaśniać to w Czechach.

Przecież tak jest z fotoradarami w całej Europie.
  • Odpowiedz