Wpis z mikrobloga

ukraincy bazuja na oszukiwaniu systemu i oligarchicznym podejsciu - dlatego tak wkurzaja wzzystkich dookola.


@bylembordo: Jak cię oszukali i jak tego doświadczyłeś? Skąd te rewelacje?
Mam masę doświadczeń z Ukraińcami:
-Zatrudniali rodzice do budowy
-Do sprzątania
-W różnych firmach IT spotkałem
-Byłem na Ukrainie dwa razy
-Mocno współpracuję z kilkoma w obecnej firmie z USA
-Wynajmuje mieszkania i miałem przypadki z Ukrainy
To są całkiem spoko ludzie - bardzo podobnie do
To są całkiem spoko ludzie - bardzo podobnie do nas.


@masz_fajne_donice: to jest ukrainska propaganda. Nie sa podobni i nigdy nie byli. Sa czescia wschodniego bloku - a to inny krag kulturowy. 99% polskiego spoleczenstwa nie potrafi czytac cyrylicy (i slusznie) nie rozumie ich jezyka i zasad religii.

Polska racja stanu powinna byc orientacja na zachod a nie na wschod- a wyraznie tam Ukraincy probuja przekierowac nasza uwage.
to jest ukrainska propaganda. Nie sa podobni i nigdy nie byli.


@bylembordo: Ale jak pisałem mam masę doświadczeń i ewidentnie nie pokrywają się z tym co piszesz.
Plus dużą korzyścią dla Polski będzie przyłączyć Ukrainę do zachodniego bloku. Szczególnie ze względów bezpieczeństwa ale i ekonomicznych.
Plus dużą korzyścią dla Polski będzie przyłączyć Ukrainę do zachodniego bloku. Szczególnie ze względów bezpieczeństwa ale i ekonomicznych.


@masz_fajne_donice: widać już to po aferze zbożowej i wypadkach które powodują. Ciekawe jaką korzyść ekonomiczną ma dać przyłączenie drugiego najbiedniejszego kraju Europy.
wypadkach które powodują


@bylembordo: wielokrotnie już udowodnione że statystycznie powodują tyle co Polacy. Za rok 2022. Tyle samo też jazdy po pijaku.
Ty masz błędne wyobrażenie - propaganda cię urobiła bo każdy wypadek Ukraińca jest 100x wałkowany.
widać już to po aferze zbożowej


@bylembordo: To z zachodem nie mamy afer? Nordstrimy, problemy z portami i wiele innych. Więc z zachodem też chcesz zerwać stosunki?
Każdy ciągnie w swoją stronę i to jest normalne. Nikt nie mówi żebyśmy na wszystko się zgadzali.
To z zachodem nie mamy afer? Nordstrimy, problemy z portami i wiele innych.


@masz_fajne_donice: mowisz ze z Zachodem tez mamy afery wiec teraz chcesz sobie dolozyc kolejne, pokretna logika. Jak chcesz holowac drugi najbiedniejszy kraj Europy (przed wojna. Teraz pewnie no1) to sobie holuj. Ja wybieram Europe.
@bylembordo: te 'afery' to normalna część relacji międzynarodowych. Wykopki z konfederacji #!$%@?ą bo chcą więcej % na wyborach a tak naprawdę to znikomy problem.
No a jak jesteś częścią wyborców konfederacji to raczej wybierasz Rosję bo oni są anty UE - i jeżeli uda im się przekonać odpowiednią ilość ludzi to będą działać o Polexit. Już masa polityków konfederacji tak się wypowiedziała.
Jak chcesz holowac drugi najbiedniejszy kraj Europy (przed wojna. Teraz pewnie no1) to sobie holuj. Ja wybieram Europe.


@bylembordo: Biorąc pod uwagę ilość ich zasobów naturalnych to świetna okazja dla Polski żeby mieć takiego bliskiego partnera handlowego. Szczególnie że mając granicę z Rosją i Białorusią są na nas skazani w komunikacji z Europą.
To oni będą od nas czegoś ciągle potrzebować tak jak my od Niemiec czy USA. Co pozwala nam
dajpaine


@bylembordo: co to znaczy

To juz lepiej wez sobie za cel Kazachstan - tez surowce a kraj bogatszy i bardziej cywilizowany. Jakos przed wojna tez nie potrafili sobie poradzic gospodarczo.

Co ten kazachstan ma do tematu?

Podsumowując: uważasz że trzeba wyrzucić z Polski wszystkich obcokrajowców ze wschodu - Białorusinów/Ukraińców itd i wstrzymać wszelkie kontakty handlowe z Ukrainą?
uważasz że trzeba wyrzucić z Polski wszystkich obcokrajowców ze wschodu - Białorusinów/Ukraińców itd i wstrzymać wszelkie kontakty handlowe z Ukrainą?


@masz_fajne_donice: nigdzie tak nie napisałem. Trzeba prowadzić realpolitik, bo Ukraincy jak Rosjanie - szanuja tylko silnych. Od dekady roku Polska nie osiagnela praktycznie zadnej korzysci politycznej i watpliwe gospodarcze we wspolpracy z Ukraina.

obszary
- granice dla emigrantow z UA -> koniecznosc pracy, nauki jezyka polskiego, etc, dzialanie zgodnie z polskim