Wpis z mikrobloga

Jaka byłaby najkrótsza i najlepsza droga żeby przejść z mechatroniki na informatykę (obecnie jestem na inżynierce)? Na ten moment zmiana kierunku nie ma sensu. Bardziej chciałbym zapytać się czy byłaby taka możliwość jeśli szedłbym na magisterke, ewentualnie czy mogę po prostu kontynuować dalej ten kierunek na magisterce i uczyć się dodatkowo samemu programowania, robić jakieś podstawowe projekty które mógłbym wpisać w CV? Jak obecnie wygląda rynek? Szczególnie interesowałoby mnie programowanie, myślę że póki co to C/C++ ponieważ trochę mieliśmy tego na studiach i nawet mi się podobało. Ewentualnie fajna wydaję się Java no i oczywiście ten "cudowny" Python.
#informatyka #programowanie #mechatronika #studbaza
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@cppguy: a jakie są widełki junior-mid? Ciężko bym miał jakbym chciał na przyszły rok jakieś praktyki/staże ogarnąć biorąc pod uwagę to, że mam tylko tą mechatronike plus pewnie jakiś projekt/kurs bym zrobił żeby mieć podkładkę pod CV?
  • Odpowiedz
@Czarny_kon69: ja bym skończył inżynierkę. Olał obie magisterki: mechatronikę, bo szkoda czasu i potem możesz kontynuować i informatykę, bo studia magisterskie bez pierwszego stopnia dużo ci nie dadzą a będzie ciężko bez podstawowej wiedziy (program na magisterce jest raczej dla koneserów i warto go umieć, ale ważniejsze są podstawy)

C/C++


@Czarny_kon69: wydaje mi się, że to może być dobry pomysł jak masz jakąś znajomość embedded (mówię tu tylko C), ale zgaduję, że tak nie jest patrząc na kierunke studiów. Jakbym miał komuś doradzać to
  • Odpowiedz
  • 0
@Saly: Nie no z tym ciśnięciem to wiadomo. Chciałem po prostu się dowiedzieć czy ma to sens bo równie dobrze mogę iść w jakiś inny kierunek mechatroniki - konstruowanie, automatyka, utrzymanie ruchu. Minus tego jest taki, że i tak suma summarum w programowaniu górna granica zarobków jest najwyżej + ta praca ma kilka zalet i wygód.
  • Odpowiedz