Wpis z mikrobloga

Siema, pytanie czy pracodawca może odrzucić mój wniosek o urlop siły wyższej? Pod koniec tamtego miesiąca złożyłem wypowiedzenie i atmosfera jest dosyc napięta, dwa tygodnie temu dzien przed urlopem złożyłem wniosek o sile wyższa pracodawca go odrzucił informując mnie przypadkiem dopiero wczoraj w pracy rzecz jasna się nie zjawiłem i mam NN, twierdzi ze został złożony za wcześnie. Druga sprawa w poniedziałek jest wolne, to znaczy nie ma ale każdy na polecenie wystawia urlop ja go nie mam, mówi ze mam wystawić urlop siły wyższej. Nie chce tego robić będzie mi potrzebny. Boje się teraz o zwolnienie dyscyplinarne. Czy ktoś ma pojęcie czy pracodawca wgl może odrzucić taki wniosek i wymuszać na mnie wyżywienie takiego urlopu oraz fakt ze nie zostałem poinformowany o odrzuceniu wniosku. #pracbaza #praca #prawopracy #prawo #zlodzieje
  • 8
@Adams_GA co go obchodzi przyczyna to nie jest urlop wypoczynkowy ani na żądanie, tylko urlop siły wyższej, pomijając fakt odrzucenia wniosku czy nie zaniedbał tym swoich obowiązków nie informując mnie o tym?
@mikolaj_koper: bo musi wystąpić siła wyższa jak sama nazwa wskazuje żebyś mógł skorzystać z tego urlopu. Skoro siły wyższej nie ma to urlop się nie należy. Prościej ci tego nie wytłumaczę
@mikolaj_koper: to sobie będzie oceniał sąd czy była czy nie. Mówię Ci na czym to polega i jakie jest ryzyko. Nie rozumiem kompletnie po co mnie atakujesz jak jedynie próbuję Ci pomóc. Tak pracodawca ma prawo kwestionować urlop z powodu siły wyższej, twoja nieusprawiedliwiona nieobecność zależy od tego czy była siła wyższa czy nie, jeśli nie to mają podstawy do dyscyplinarki, jeśli tak to będziesz miał prawo kwestionować dyscyplinarkę w sądzie