Wpis z mikrobloga

Odnosząc się do wpisu https://wykop.pl/wpis/72346753/wpis

@WonszWykopowy

Minimalna od stycznia: 4300 brutto

Zarobki nauczycieli:

Początkujący: 3933zł brutto

Mianowany: 4146zł brutto

Dyplomowany: 4850zł brutto

Rozumiecie to? Po min 6 latach doświadczenia, Dwóch stopniach awansu, pracach dyplomowych dopiero przekracza się minimalną. O 550zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja już dosłownie nie mam siły żyć w tym kraju. (,)


Rok na 365 dni
w ciągu roku jest 186 dni wolnych od szkoły.
oprócz tego nauczycielowi przysługuje...
urlop do poratowania zdrowia nie dłużej niż rok łącznie 3 lata
oprócz tego 36 dni w ciągu roku

proszę mi podać jeden zawód który ma takie przywileje co do nic nie robienia i mimo to po 5 latach nauczyciel dostaje prawie 3,5k na rękę

za mniej pracy niż przy pół etatu bo mało który nauczyciel faktycznie PRACUJE przez 8h dziennie a liczy się jako dzień pracy

#szkola #zarobki #gospodarka #ekonomia #zalesie #bekazpisu #pracbaza
  • 17
@Sprus: nauczyciel moze brać urlop tylko w wakacje i ferie. Wielu pracuje więcej niz 8 godzin, za wycieczki szkolne ma liczone po 8 godzin, mimo, ze jest 24 godziny w pracy. Do tego rady pedagogiczne, zebrania z rodzicami. Obowiazkowe szkolenia to tez dodatkowe godziny lecą. Godziny pracy przy tablicy to jakbyśliczył programiscie jako czas pracy tylko wtedy gdy palce dotykają klawiatury.
@depish: pewnie są tacy, co robią więcej niż średnia. Ale są też tacy, co klasówki czy rózne egzaminy dają te same pytania od 10 lat.
@rybka11111: a jak mają chcieć robić skoro zarabiają ochłapy? Czy ty byś się starał w robocie jakbyś gówno zarabiał i byś wiedział, że niezależnie od starań będziesz gówno zarabiał?
@rybka11111: jak nie mają źle? Po studiach i 20 latach pracy 4,8 brutto? Może jeszcze w mniejszych miesjcowościach, ale dużych miastach to jak splunięcie w twarz. W ogóle wielkim problemem jest w sektorze publicznym to, że niezależnie czy mieszkasz w mieście 10k czy w Warszawie to zarabiasz tyle samo.
@depish tak mam w rodzinie i żaden się nie przepracowuje XD ale gadać lubicie strasznie jak to jest ciężko za małe pieniądze

A skoro jest tak źle to szukajcie pracy na rynku. Pytanie czy za wasze często zerowe umiejętności ktoś cokolwiek zapłaci.
@bartez_94: Ale ja nie jestem nauczycielem xD obecnie głupotą byłoby się ładować w ten zawód wiedząc jak wygląda sytuacja. Programuję sobie w domku, zarabiam kilkukrotnie więcej i tym bardziej im współczuję.
@depish: pokaż jakiś PIT nauczyciela wtedy policzymy czy jest na na pewno >Po studiach i 20 latach pracy 4,8 brutto?
Zawsze dziwnym trafem żaden nigdy nie chce pokazać ( ͡º ͜ʖ͡º)
@depish: no właśnie wtedy nagle się okaże że nie wychodzi 4,8k brutto miesięcznie tylko z 7-8k brutto miesięcznie ( ͡º ͜ʖ͡º) i wtedy narracja się sypie jak to nauczyciele są biedni i mało zarabiają.
@Paveleks: nie, to, że ktoś nie chce pokazać PITu randomowi z wykopu wcale nie oznacza, że narracja się sypie. To jest błąd poznawczy.
Odrębną kwestią jest, że PIT nie jest wyznacznikiem. Jeśli ktoś poza nauczaniem w szkole ma oddzielny biznes czy drugi etat i zarabia w sumie 20k nie zmienia faktu, że jako nauczyciel zarabia gówno.