Wpis z mikrobloga

Planuje zakup #dzialka, poprosiłem obecnego właściciela o wystąpienie o warunki zabudowy, bo tak wszędzie w internecie gadają. Dostałem od niego info, że jak będę chciał wybudować inny dom niż on zawnioskuje to i tak będę musiał potem ponownie wystawić o warunki. Prawda to czy w #!$%@? leci? #budowadomu #budujzwykopem
  • 10
@Tommeister: prawda, w warunkach zabudowy podajesz dane budynku, wysokość, szerokość elewacji, ile pięter, , rodzaj i nachylenie dachy, jakie źródło prądu, ogrzewania itp rzeczy specyficzne dla projektu

Jak potem wybierzesz projekt inny niż warunki to musisz przechodzić proces zmiany albo występować o nowe

Do tego.majac jego warunki i tak musisz przechodzić procedurę przepisania warunków ma ciebie

Same warunki zabudowy to też 2-3 miesiące czekania
@Tommeister: j/w sprawdziłeś czy działka jest objęta MPZP? taką informację uzyskasz albo na geoportalu albo z gminy/urzędu miasta w zależności kto tam sprawuje piecze

ja nie ma MPZP to jak wygląda okolica? stoją już tam jakieś domy jednorodzinne czy dzikie pole? bo jak nic nie ma to faktycznie dobrze by było mieć te warunki zabudowy, żeby mieć pewność ze ci tam pozwolą chatę postawić

można wniosek o nie wypełniać tak "na
@Catmmando: działka nie ma mpzp. Obok działki są już pojedyncze domy postawione, a niektóre dopiero zaczynają się budować. Czyli lepiej, jak wystąpię przed kupnem o WZ na budynek jaki chce?
@Tommeister: jak są już domy to masz dużą pewność, że i ty dom też będziesz mógł postawić tam o ile są spełnione warunki typu jest dojazd do działki, jest woda, jest prąd itp

na te ostatnie to nawet ty powinieneś złożyć do lokalnej energetyki oraz zakładu wod-kan i gazownczego wnioski o tzw. promesy gdzie firmy wskażą czy jest tam dostęp do mediów czy nie chyba, że właściciel je ma, to zapytaj