Wpis z mikrobloga

Boys? Robita coś jeszcze przy samochodach samodzielnie? Czy juz wszyscy oprócz mnie oddaja auta naprawiac do autoryzowanego serwisu dilera marki?

Patrz jak ja robiłem dzisaj, wymieniałem osłone przegubu zewnetrzego. A u mnie sie nie da zdemontowac przegoby nie uszkadzajac go wiec trzeba kombinowac. i ja kupilem sobie za 14 zł lejek montazowy, przez ktory sie przeciska oslone uprzednio nasmarowana lubrykantem. idzie sie troche nameczyc ale robota jak widac na zdjeciu zrobiona.

I wymieniałem sobie koncowke stabilizatora.

i wydech wymieniałem. popatrzcie sobie co było w starym wydechu w srodku.

Ogolnie mam przeglad za dwa dni i miesiac temu bylem juz tak wstepnie zaplacilem 20 zl i mi koles powiedzial co musze zrobic. wlasnie ta koncowke drazka i oslone przegobu. a wydech to ja sam wiedzialem ze do roboty jest.

Lejek do przeciskania oslony 14 zł
oslona przegubu z opaskami i smarem FEBI 46zl
koncowka stabilizatora FEBI 36 zl
pasta montazowa do tlumika 12 zl
tłumik (jakis polski chyba zamiennik) 134 zł

razem 242 zł
z tym ze ten lejek to bede mial na dlugie lata i pasty tez jeszcze moge uzyc kilka razy

ciekawe ile bym u mechanika za to zaplacil, za czesci i robocizne.

EPILOG
Skumajcie ze w jednym sklepie za tlumik zawolali 570 zł i powiedzieli ze moga miec na jutro. w innym sklepie kupilem za 134 i byl na miejscu xD

Ogolnie to nie lubie chodzic do sklepow motoryzacyjnych. ale to temat na osobny watek. wiekszosc z tych rzeczy to kupilem na internecie oprocz tłumika.

#mechanika #mechanikasamochodowa #samochody
Pobierz jeeeeeeeeeeeeeeeeeee69 - Boys? Robita coś jeszcze przy samochodach samodzielnie? Czy ...
źródło: IMG_20230809_123100
  • 39
@jeeeeeeeeeeeeeeeeeee69: Nie mam gdzie żeby rozgrzebywać ale to co się da w miarę łatwo zrobić to robię sam ewentualnie z pomocą kolegi. Jak mam czas na zaplanowanie wymiany to spoko, jak nie to wstawiam do mechanika. Ostatnio amor mi się wylał kompletnie więc nie chciało mi się już kombinować ale poprzednie wymieniałem u kumpla bo ma ściągacz do sprężyn więc w godzinę można obskoczyć komplet.
Niemniej coraz częściej jednak cenię sobie
@chilon: przestan mordo rob sam wszystko. Serio. wiesz jaka satysfakcja pozniej. ile oszczednosci. skill podnosisz.
Patrz ja robie wszytsko na parkingu betonowy pod chmurka. Padalo dzisaj i musiszel narzedzia zwijac ale hardo dalej walczylem. Wiesz ile sie naszarpalem ze srubami. Ale to tak trzeba bo inaczej to nie poczujesz ze zyjesz.
Generalnie to sie da sie wszystko na dworze zrobic bez kanalu czy podnosnika. nawet silnik wyjac.
@jeeeeeeeeeeeeeeeeeee69 ostatnio wysprzęglik musiałem wymienić. W sumie niezłe wyzwanie, bo napęd na przód, więc musiałem silnik podwiesić. Przy okazji powymieniałem poduszki, pomalowałem stabilizator. Osłonę przegubu też wymieniałem niedawno. Wewnętrzną. Ale się namęczyłem, żeby później przegub złożyć. Bez pomocy internetu mi nie szło.

Na zdjęciu już po założeniu skrzyni, ale widać jak silnik powiesiłem xD
Pobierz mariecziek - @jeeeeeeeeeeeeeeeeeee69 ostatnio wysprzęglik musiałem wymienić. W sumie ...
źródło: temp_file6983709150651405892
@mariecziek:

wysprzeglik przy łozysku oporowym uuuu no niestety jest roboty. ja mam na szczescie wysprzeglik na zewnatrz skrzyni biegow.. no to juz tez trzeba sie znac zeby sie za to zabierac. do tego wymiana poduszek i ten przegub. ciekawe ile by mechanik skasowal, ale napewno ładna sumka zostala w kieszeni. szacun
@Dirge91: no to juz tez spoko, wymiana sprszegla to tez juz nie sa zarty bo trzeba miec wiedze z duzego zakresu wbrew pozora. czyli skrzynie biegow tez sam wymienisz i juz zostal wylko maly krok do wymiany silnika wiec cale auto masz praktycznie opanowane i duzych kosztow unikniesz. a ile teraz mechanik bierze za wymiane sprzegła?
@jeeeeeeeeeeeeeeeeeee69: No pomagałem ojcu przy wymianie skrzyni i sprzęgła w passacie b2 z 10 lat temu, rok temu wymieniałem z wujem i bratem sprzęgło w Subaraku, ale to było na podnośniku - takim co się robi zbieżność. Tutaj miałem tylko swoje narzędzia i parę podnośników typu żaba. Trochę mi to zajęło - chyba z 3 tygodnie, ale robiłem to po pracy, w weekendy, sporo czasu czekałem na części, no ale śmigałem