Wpis z mikrobloga

Wczoraj przejechałem się #mazda 3 (2024) w wersji 150KM, dzisiaj nową Hondą #civic e:HEV hybryda. Generalnie, oba #samochody są fajne i dobrze nimi się jeździ.

Plusy Mazdy:
+ tańsza o prawie 16k (w stosunku do konfiguracji Civica jaką wybrałem)
+ silnik wyłącznie spalinowy
+ lepsze według mnie spasowanie elementów
+ sprawdzona konstrukcja
+ gwarancja ceny
+ bardziej pojemny bagażnik (mowa o sedanie)

Minusy Mazdy:
- spalanie 8L/100 w mieście (jakby rozumiem, że norma, ale porównując do CIvica jednak jest różnica)
- poprawny i elegancki, ale absolutnie niesportowy wygląd

Plusy Hondy:
+ spalanie w mieście rzędu 4.5L/100km
+ bardziej sportowy design
+ niewiele więcej miejsca na tylnej kanapie

Minusy Hondy:
- auto w tej odsłonie jest można powiedzieć nowe i może cierpieć na wady wieku dziecięcego
- brak gwarancji ceny
- zamawiając teraz dostajesz auto na kwiecień/maj 2024 i na pewno nie będzie w aktualnej cenie katalogowej

Co byście wybrali? Sam wygląd Hondy do mnie przemawia i prowadzenie auta, ale Mazda w kwestii jakości wykonania naprawdę może robić wrażenie.

Do tych co klikają, że żadne z powyższych - no ciekaw jestem jakie w tym segmencie jest według wasz lepsze xD

#pytaniedoeksperta

Które autko?

  • Mazda 3 (2024) 42.1% (45)
  • Honda Civic 35.5% (38)
  • Żadne z nich, są lepsze w tej cenie 22.4% (24)

Oddanych głosów: 107

  • 13
  • 0
@simirgone: pewnie bym poszedł w Corollę gdyby nie ich wzornictwo (dziadkowozu). Gdybym miał lat 45 to pewnie bym wybrał Corollę, ale tak stary nie jestem i jeszcze długo nie będę.
@whoru: Nie wiem kiedy sa przerwy technologiczne w hondzie, bo faktycznie teraz jest pierwszy (najgorszy) rocznik tego modelu. Jakbyś dostał z drugiego rocznika po poprawkach to najlepiej.

Obie marki chyba trzymają swoją wartość, więc ja bym brał co mi się bardziej podoba. Osobiście uwielbiam wygląd mazdy, jej czerwony kolor ale nie jeździ się tym fajnie. Civik jest w hybrydzie, wiec jak to normalnego dupowozu to najlepszy napęd.
@whoru: mazda 3 jest fajna tylko czas oczekiwania jak kupowałem w ub roku auto był absurdalny i dla mnie nieakceptowalny. (Pytając w lutym mówiono o odbiorze auta grudzień najwcześniej- chciałem z automatem bo jest 21 wiek…). Dlatego ostatecznie wybrałem sobie to co od początku mi się podobało i było dostępne w ludzkim czasie 90 dni.

Co do mazdy - zamów wersje z pakietem kamer 360- przydaje się to bardzo w autach.
@whoru: ja ... Żadnej. Honda paskudna, mazda bez hybrydy.
Zastanów się czy hybryda Ci się przyda. Jak stoisz w korkach i podoba Ci się honda , bierz ja. Nie pamiętam kiedy patrzyłem na spasowanie elementów...
@kuncfot ciekawe czy cx30 pali więcej od 3, pewnie tak ze względu na obrys i masę. Ja nie brałem jej pod uwagę, nie lubię suvow mimo ze zgodnie z definicja opa jestem dziadkiem. Dodatkowo cx30 sprawiała wrażenie mniejszej w środku.